PTAC vērsies policijā pret interneta veikaliem «Proffit.lv» un «Korbotex.lv»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir vērsies Valsts policijā pret interneta veikaliem www.proffit.lv un www.korbotex.lv, kas nepiegādā pasūtītās preces, izvairās no saziņas ar patērētājiem un neatmaksā patērētāju veikto samaksu par precēm, kuras viņiem nav piegādātas, informēja PTAC.

PTAC turpina pieaugt patērētāju sūdzību skaits par pirkumiem interneta veikalā "Proffit.lv" un arī "Korbotex.lv" – patērētāji ir veikuši pilnu priekšapmaksu par precēm, tomēr nav saņēmuši ne pasūtītās preces, ne naudas atmaksu, tāpat viņi tiek maldināti gan par preču piegādes, gan par naudas atmaksas termiņiem. 

Bieži vien komersanti nav sasniedzami vispār – uz telefona zvaniem un e-pasta vēstulēm komersanti neatbild, liecina PTAC rīcībā esošā informācija. Minētie komersanti izvairās no saziņas arī ar PTAC, neatbildot uz iestādes pieprasījumiem sniegt paskaidrojumus.  
 
Internetveikalā "Proffit.lv" ir norādīts, ka fiziskas personas apkalpo SIA “Kasija”, bet juridiskas personas – SIA “Multi-Services”. No pircēju sūdzību iesniegumiem secināts, ka fiziskai personai, veicot pasūtījumu mājaslapā www.proffit.lv, rēķins bieži vien ir ticis izrakstīts arī ar SIA “Multi-Services” rekvizītiem. 

Savukārt, pieaugot sūdzību skaitam par https://www.korbotex.lv vietnē pasūtītajām, bet nesaņemtajām precēm un komunikācijas problēmām, kas norāda arī uz šī interneta veikala iespējamu izmantošanu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā, PTAC ir ziņojis Valsts policijai un lūdzis izmeklēt arī SIA “Maku Group” darbības kriminālprocesa ietvaros. 

PTAC saskata noziedzīga nodarījuma pazīmes SIA „Kasija” un SIA “Multi-Services”, kā arī SIA “Maku Group” rīcībā.

Nolūkā aizsargāt patērētājus un nodrošināt kaitējuma atlīdzināšanu, kā arī novērst un atklāt krimināla rakstura apdraudējumus, PTAC ir vērsies Valsts policijā.

Saņemot informāciju par problēmām, ar ko saskārušies patērētāji, PTAC īstenojis dažādus preventīvos uzraudzības pasākumus attiecībā uz minētajiem interneta veikaliem. 

Lai pasargātu no iespējamas jaunu patērētāju pievilināšanas minētajos interneta veikalos, piemēram, ar solījumiem īsā laika periodā piegādāt preci, ir panākta attiecīgo vietņu izslēgšana no preču salīdzināšanas portāliem: "kurpirkt.lv", "gudriem.lv" un "salīdzini.lv". 

Tika pieņemts lēmums, ar kuru SIA “Kasija” sodīta par negodīgas komercprakses īstenošanu. PTAC jau oktobra sākumā vērsās Valsts policijā par iespējamām krāpnieciskām darbībām no SIA “Kasija” un SIA “Multi-Services” puses, un pret šiem komersantiem Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess.  

PTAC aicina patērētājus, kuriem ar SIA “Kasija” un SIA ”Multi-Services”, kā arī SIA “Maku Group” prettiesiskām darbībām ir nodarīti zaudējumi – nav izpildīts pasūtījums un tā pirkuma maksa nav atmaksāta, un pārdevējs izvairās no saziņas un iebildumu risināšanas –, vērsties ar oficiālu iesniegumu Valsts policijā.

KONTEKSTS:

PTAC par konstatētajiem pārkāpumiem SIA „Kasija” jau piemēroja sodu 1580 eiro apmērā, kas šajā gadījumā ir maksimālais sods, par negodīgu komercpraksi, tīmekļvietnē https://proffit.lv/lv piedāvājot preces, kuras nepiegādā noteiktajā laikā un par tām arī neatmaksā samaksāto naudu. 

Uzņēmums tīmekļvietnē "proffit.lv" patērētājiem piedāvāja preces, par to iegādi ar patērētājiem slēdzot distances līgumus. PTAC bija saņemti 255 iesniegumi par uzņēmuma negodīgu komercpraksi. Patērētāji sūdzējās par iegādātu dārgu, 100% apmaksātu preču nepiegādāšanu noteiktajos termiņos, vairākkārtēju termiņu pagarināšanu un naudas neatmaksāšanu.

PTAC konstatēja, ka uzņēmums mājaslapā maldina patērētājus par piedāvāto preču pieejamību vai to pieejamību noteiktajā termiņā, kā arī nepiegādā patērētājiem pasūtītās preces apsolītajā termiņā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti