PTAC: Patērētājiem izvērtēt elektroenerģijas piedāvājumus ir smags darbs

Patērētājiem izvērtēt elektroenerģijas piedāvājumus ir diezgan smags darbs un, lai patiešām saprastu katra tirgotāja piedāvājumu, ir nepieciešama iedziļināšanās, intervijā Latvijas Radio atzina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

Viņa norādīja, ka no kampaņas, ko izvērsuši tirgotāji, tas nav un arī nebūtu jāsaprot. „Ar kampaņu nepietiks, lai izsvērtu,” atzīst Vītoliņa.

Lai cilvēki saprastu piedāvājuma būtību, viņiem ir jāsaprot savs patēriņš, rēķina apmaksas kārtība un citi jautājumi.

PTAC arī pats sācis vērtēt tirgotāju piedāvājumus mājsaimniecībām un līgumu nosacījumus. Jau ir pamanīti daži nosacījumi, kas nebūtu pieņemami līgumos, un tirgotāji tos labprāt arī atcēluši.

Jau ziņots, ka elektroenerģijas tirgu mājsaimniecībām bija paredzēts atvērt no 1.aprīļa, taču pēc ilgām diskusijām valdošie politiķi mainīja viedokli, un nolemts, ka mājsaimniecības elektroenerģiju brīvajā tirgū varēs pirkt no 2015.gada 1.janvāra.

Patlaban elektroenerģijas tarifi Latvijā ir zem tirgus cenas, un līdz ar tirgus atvēršanu nākamā gada sākumā paredzams tarifu kāpums.

Septembrī Saeima atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot, ka trūcīga vai maznodrošināta ģimene pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2015.gadā 100, bet daudzbērnu ģimene 300 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par pašreizējā starta tarifa cenu - 11,64 centiem par kilovatstundu.

Iepriekš tieši kompensācijas mehānisma trūkums, lai segtu elektrības cenas kāpumu mazturīgajiem, tika piesaukts kā galvenais arguments, lai atliktu tirgus atvēršanu. Šobrīd šādu atrunu nav, un ir mazticami, ka varētu atrast iemeslu un atlikt tirgus atvēršanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti