PTAC: Par spīti Covid-19 dīkstāvei komersantam jādod iespēja klientam sazināties ar uzņēmumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sporta zāles jau kopš pērnā gada nogales ir slēgtas un nodarbības klātienē neorganizē Covid-19 ierobežojumu dēļ. Ar Latvijas Radio sazinājās kāds sporta kluba klients, kuram klubs pieprasa apmaksāt abonementa rēķinu un draud ar parādu piedzinējiem. Taču ar konkrēto komersantu komunikācija nevedas. Ko darīt situācijās, kad nevar sazināties ar pakalpojuma sniedzēju? Un kā šādu rīcību vērtē Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC)? 

PTAC: Par spīti Covid-19 dīkstāvei komersantam jāsniedz iespēja klientam sazināties ar uzņēmumu
00:00 / 03:30
Lejuplādēt

Bahtijors ir sporta kluba “Lemon Gym” klients kopš 2017. gada, tomēr, kā viņš norādīja, abonements ar klubu beidzies jau 2019. gada novembrī un to viņš nav atjaunojis. Covid-19 pandēmijas dēļ sporta klubs “Lemon Gym” ir slēgts jau kopš pērnā gada 21. decembra. Taču pagājušajā nedēļā Bahtijors saņēma īsziņu: “Labdien! Jums ir neapmaksāts rēķins par “Lemon Gym” pakalpojumiem. Lūdzu veiciet apmaksu līdz 28. martam. Ja apmaksa netiks veikta, jūsu saistības tiks nodotas parādu atgūšanas pakalpojumu sniedzējam. Ar cieņu, “Lemon Gym”.”

Vīrietis ir sašutis un neizpratnē. Viņš sacīja: “Es vienkārši īsti nesaprotu – tur pat nav rakstīts par ko, cik un kā. Es drīzāk to uztveru, ka pandēmijas laikā augstākā mērā neētiski sūtīt tādas īsziņas. “Lemon Gym” ir tiesības, bet pārējiem visiem ir pienākumi – tā sanāk. Man nav iespējas sazināties ar viņiem, jo uz telefona zvaniem neatbild un e-pastos arī ne.”

Arī Latvijas Radio mēģināja sazināties ar sporta klubu. Uz visiem mājaslapā norādītājiem tālruņu numuriem atbildēja automātiskais atbildētājs.

Zināms, ka sporta klubs ir Lietuvas uzņēmums un tā valdi pārstāv divi lietuvieši, taču uzņēmuma pārstāvji Latvijā nav norādīti.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane skaidroja, ka konkrētā īsziņa, ko saņēma klients, ir neizsmeļoša, un no tās centram ir grūti izsecināt radušās domstarpības.

No pērnā gada marta līdz šim brīdim PTAC sūdzības par konkrēto sporta klubu iesnieguši 16 patērētāji.
“Pēdējā laika problēmas bijušas saistītas ar to, ka cilvēki vēlas atteikties no abonementa. Tad ir problēmas ar komunikāciju, pirmkārt, un tur ir vēl problēmas ar līgumsoda piemērošanu,” norādīja PTAC pārstāve.

Gertmane atzīmēja, ka problēmas ar komunikāciju varētu rasties, jo uzņēmums ir dīkstāvē, taču komersantam jābūt sasniedzamam. “Komersantam jāsniedz iespēja, ka tas ir sakontaktējams, bet šī situācija ir savādāka, jo uzņēmums tā īsti nedarbojas,” viņa sacīja. 

Ja patērētājiem vairākkārt neizdodas sazināties ar komersantu, tad par to var ziņot PTAC, kas aicinās uzņēmumu uzlabot komunikāciju.

Latvijas Radio pēc garas un sarežģītas meklēšanas sociālajos tīklos izdevās sazināties ar “Lemon Gym” menedžeri Liānu Orlovu sociālajā tīklā “Facebook”. Viņa skaidroja, ka šobrīd ar sporta klubu var sazināties tikai ar e-pastu starpniecību, kur klubs sniedz atbildes vienas līdz divu dienu laikā. Pēc vairāku ziņu apmaiņas kluba menedžere solījās atrisināt radušos situāciju un teica, ka ar Bahtijoru telefoniski sazināsies kluba vadītāja.

“Lemon Gym” menedžere norādīja, ja būs nepieciešamība un pieprasījums, sporta klubs apsvērs domu ieviest informatīvo saziņas tālruni.

KONTEKSTS:

Covid-19 uzliesmojuma laikā 2020. gada pavasarī Latvijā bija izsludināta ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga. Valdība novembrī atkārtoti noteica ārkārtējo situāciju, bet, tā kā saslimstība ar Covid-19 nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Saskaņā ar valdības atbalstīto luksofora principu par ierobežojumu mīkstināšanu varētu spriest, ja saslimstības rādītāji samazinātos līdz vidēji 200 gadījumiem uz 100 000 cilvēku 14 dienu laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti