PTAC monitorings: maskas maksā no 18 centiem līdz 10 eiro; pieejami arī respiratori

Latvijā maskas ir plaši pieejamas, un to cenas ir no 0,18 eiro līdz pat 10 eiro, liecina Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) oktobra sejas masku monitoringa rezultāti.

Lai noskaidrotu sejas masku pieejamību tirgū un to cenu līmeni, PTAC apsekojis 71 tirdzniecības vietu, apsekojumā fiksēti 22 respiratoru, 33 higiēniskās masku un 12 medicīnisko masku modeļi.  

PTAC informēja, ka, salīdzinot ar cenu monitoringa uzsākšanu pavasarī,

ir novērojams cenu neliels samazinājums, savukārt stipri ir pieaudzis sejas masku piedāvājums

gan vienreiz lietojamām, gan vairākkārt lietojamām sejas maskām. Piemēram, respiratori monitoringa veikšanas sākumā praktiski bija nepieejami, bet pašlaik to piedāvājums paplašinās.

Arī cenu diapazons ir ļoti plašs – sākot no 17 centiem, pārsvarā vienreiz lietojamām maskām, līdz pat 15 eiro par vairakkārt lietojamajām maskām.    

Respiratori pārsvarā pieejami FFP2 klases (17 no 22), savukārt no 33 higiēniskajam sejas maskām 19 ir vairākkārt lietojamās sejas maskas, pārsvarā Latvijas ražotāju izgatavotas, bet pārējās 14 ir vienreiz lietojamās higiēniskās sejas maskas, kas ir līdzīgas medicīniskajām maskām. 

Cenu diapazons:

  • respiratoriem – no 2,00 līdz 8,90 eiro gabalā,
  • vienreiz lietojamām higiēniskajām maskām no 0,18 līdz 0,90 eiro gabalā,
  • vairākkārt lietojamām sejas maskām no 0,50 līdz 10,00  eiro gabalā (tomēr pārsvarā līdz 4,00 eiro gabalā),
  • medicīniskajām maskām – no 0,43 līdz 0,90 eiro gabalā.

“Cenu monitoringā iegūtā informācija liecina, ka ir plaši pieejamas dažāda veida sejas maskas par dažādām cenām, tomēr ir svarīgi arī mainīt sabiedrības ieradumus masku lietošanā. Tāpat kā, dodoties ārpus mājas, somā līdzi ņemam maku un iepirkumu maisiņu, tagad obligāta ir arī tīra un lietošanai gatava sejas aizsargmaska. Aicinu būt videi draudzīgiem un lietot vairākkārt lietojamās higiēniskās sejas maskas, ” sacīja PTAC direktore Baiba Vītoliņa.

KONTEKSTS:

Latvijā 10. jūnijā beidzās 12. martā izsludinātā ārkārtējā situācija jaunā koronavīrusa ierobežošanai. Vīruss joprojām cirkulē, un pret to nav nedz zāļu, nedz vakcīnas. Arvien ir spēkā atsevišķi ierobežojumi Covid-19 izplatības mazināšanai.

Situācija vasarā bija stabila, bet septembra beigās saslimstība strauji pieauga, un 14 dienu kumulatīvais Covid-19 saslimšanas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju pārsniedzis 25 gadījumus. Pieaug arī rindas uz Covid-19 testiem, un cilvēki bez simptomiem jau ir aicināti uz pārbaudi nepieteikties.

Reaģējot uz slimības izplatību, valdība nolēma, ka sejas aizsargmaskas sabiedriskajā transportā no 7. oktobra ir obligātas. 13. oktobrī valdība lēma, ka maskas jāvalkā arī sabiedriskās vietās, kur uzturas vairāk nekā 15 minūtes. Pašlaik Latvijā publiskos pasākumos iekštelpās var pulcēties līdz 500 cilvēkiem, brīvā dabā – līdz 1000. Privātos pasākumos iekšā var pulcēties 30, bet ārā – 300.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt