Sadaļas Sadaļas

PTAC: 43% pārbaudīto liftu var radīt risku cilvēka dzīvībai

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pērn un šā gada laikā pārbaudījis 214 no 7300 Latvijā lietošanā esošajiem liftiem un secinājis, ka 43% no tiem var radīt risku cilvēka veselībai un dzīvībai, informē PTAC.

68% pārbaudīto lietošanā esošo liftu neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām. Galvenās problēmas saistītas ar savu laiku nokalpojušajiem liftiem un jauno liftu neatbilstību Eiropas Savienības (ES) vienotajām prasībām, norāda PTAC.

Centrā norāda, ka pēc Bīstamo iekārtu reģistra datiem no visiem lietošanā esošajiem liftiem 51% tiek ekspluatēti vairāk nekā 25 gadus, pārsniedzot tiem paredzēto lietošanas laiku.

Turpmāku šādu liftu drošu lietošanu nodrošina regulāras apkopes, remonti un, ja nepieciešams, liftu rekonstrukcija, modernizācija vai nomaiņa. Tomēr pārbaudēs konstatēts, ka 62% no pārbaudītajiem liftiem, kas tiek ekspluatēti vairāk nekā 25 gadus, var radīt draudus cilvēka veselībai un dzīvībai.

Kopš 2000.gada 1.septembra Latvijā var uzstādīt tikai tādus liftus, kas atbilst ES vienotajām prasībām, ko apliecina CE atbilstības zīmes marķējums lifta kabīnē.

Pārbaudēs konstatēts, ka 92% pārbaudīto liftu kabīnes nav nodrošinātas ar sakaru ierīcēm, lai lifta darbības traucējumu gadījumā kabīnē iesprostotie cilvēki varētu izsaukt palīdzību.

PTAC pārbaudīja liftus saistībā ar pēdējos gados notikušajām smagajām liftu avārijām. Liftu avāriju cēloņi bija tieši saistīti ar liftu neatbilstošu tehnisko stāvokli. Nākamajā gadā PTAC turpinās plānveida pārbaudes lietošanā esošajiem liftiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt