Rīta Panorāma

Unikāla sirds, dobās vēnas un nieres operācija

Rīta Panorāma

Vācijā radīta virtuālās tehnoloģijas laboratorija

Eiropas diena noziegumos cietušajiem. Telefonintervija ar Raivo Vilcānu

Psihologs: Latvijas sabiedrībā arvien ir augsta tolerance pret vardarbību ģimenē

Latvijas sabiedrībā joprojām ir augsta tolerance pret noziegumiem, tostarp vardarbību ģimenē, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atzina atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem 116006 psihologs-konsultants Raivo Vilcāns.

Līdz šim atbalsta tālruņa noziegumos cietušajiem 116006 speciālisti visbiežāk saskārušies ar vardarbību ģimenē, tai skaitā ar fizisko un emocionālo vardarbību, kā arī ekonomiskajiem noziegumiem – krāpniecību un zādzību.

Jautāts par galvenajām problēmām cietušo aizsardzībai, Vilcāns atzina, Latvijas sabiedrībā joprojām ir augsta tolerance pret noziegumiem, tostarp vardarbību ģimenē, kas krietni apgrūtina problēmas risināšanu. Tāpat sabiedrībā trūkst informācijas par iespējām, kā aizsargāt savas tiesības, taču valsts un nevalstiskās organizācijas var izdarīt daudz.

"Atzīt, ka cilvēks ir noziegumos cietis, tā ir ļoti liela drosme, jo nereti to pavada kauns, sabiedrības nosodījums un citas lietas," klāstīja speciālists.

Eiropas Savienības dalībvalstis 22. februārī atzīmē Eiropas dienu noziegumos cietušajiem. Tāpēc ceturtdien, 21. februārī, un piektdien, 22. februārī, krīžu un konsultāciju centrs "Skalbes" sadarbībā ar Juridiskās palīdzības administrāciju rīko akciju "Pajautā speciālistam!". Tajā, zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006, būs iespējams saņemt bezmaksas konsultācijas.

Akcija "Pajautā speciālistam!" notiek no 2016. gada, un tā risinās vairākas reizes gadā. Zvanot uz atbalsta tālruni noziegumos cietušajiem 116006, iespējams saņemt psiholoģisko un emocionālo atbalstu, bet šoreiz būs iespējams saņemt arī advokāta konsultācijas.

Tāpat šoreiz akcijas laikā tiks prezentēta mājaslapa "cietusajiem.lv", kas noziegumos cietušajiem var būt ļoti noderīga, piemēram, tajā būs informācija par to, kā vērsties policijā, kā saņemt palīdzību dažādās palīdzības sniegšanas iestādēs, kā arī par pagaidu tiesiskās aizsardzības un kompensācijas saņemšanas iespējām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti