Aktuāli

Mazās skolas direktore Dace Žuka: Nedrīkst visas skolas ielikt vienā formulā

Aktuāli

Pāvesta vizīte – rūpīgs darbs protokola konsultantei Skaidrītei Zarānei

Psiholoģe Andrija Likova par labdarības maratonu ''DOD PIECI!''

Psiholoģe: Bērnu un vecāku agrīnā mijiedarbība ir attīstītas personības veidošanās pamatakemens

Agrīna mijiedarbība starp bērnu un vecāku ir pamatakmens tam, lai izveidotos attīstīta personība, intervijā Latvijas Radio sacīja psiholoģe un ģimenes psihiatre Andrija Likova.

Ceturtdien, 6. decembrī, plkst.14.00 notiks ekspertu diskusija, kurā tiks pārrunāta šā gada labdarības maratona "Dod pieci!" mērķis. Šogad labdarības maratonā tiek runāts par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam, dodot vecākiem zināšanas, kā to darīt labi.

Likova intervijā atzina, ka jaunajiem vecākiem šāda apmācības programma ir vajadzīga, jo tā pilnveido izpratni par nozīmīgākajiem bērna attīstības posmiem. "[Bērnam veltīts laiks] rada drošības sajūtu, kuru viņš tālāk pārnes uz savu dzīvi. Mēs gribētu uzrunāt vecākus un sabiedrību - jo veselīgākas būs attiecības,  jo mīlošāka būs mūsu sabiedrība kopumā. Tā nav tāda mācību programma, kādu mēs iedomājamies ar vērošanu un norādēm. Tas ir atbaslts un pilnīgi jauna apmācība, kur vecākiem iespējams uzzināt, kā būt kopā ar mazuli. Programma atšķirsies no iepriekšējām. Daudzus gadus novārtā palikusi emocionālā sfēra. Mēs balstīsimies uz to, ka cilvēks ir vērtība, lai varētu veselīgi domāt, uzvesties un iekļauties attiecībās," teica Likova.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runās par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicinās ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukā līdztekus Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti