Provizoriskie rezultāti: Zemgalē uzvar ZZS, Latgalē – «Saskaņa»

Zemgales vēlētāji sestdien notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās visvairāk balsu atdevuši par Zaļo un Zemnieku savienību, savukārt Latgales balsotāji pārliecinoši atbalstījuši sociāldemokrātisko apvienību „Saskaņa”, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Abos apgabalos saskaitītas visas vēlētāju nodotās balsis, un CVK dati liecina, ka Zemgalē uzvarējusi ZZS ar 28,06% vēlētāju atbalstu, bet Latgalē laurus plūc „Saskaņa”, par kuru nobalsojuši 39,54% balstiesīgo.

Otro vietu Zemgales vēlēšanu apgabalā ieguvusi partija „Vienotība”, par kuru nobalsojuši 23,24% vēlētāju, bet trešo vietu ieņem Nacionālā apvienība ar 19,01% vēlētāju balsu. „Saskaņa” Zemgalē ieguvusi 11,31% vēlētāju atbalstu, ierindojoties ceturtajā vietā.

Par Ingunas Sudrabas vadīto partiju „No sirds Latvijai” Zemgalē nobalsojuši 7,31% vēlētāju, bet par Latvijas Reģionu apvienību 5,32%. Nevienu citu politisko spēku Zemgales vēlētāji Saeimā nav vēlējušies redzēt un pārējās vēlēšanās kandidējušās partijas šajā apgabalā nav pārsniegušas 5% barjeru.

Savukārt Latgales vēlētāji uzreiz aiz „Saskaņas” lielāko uzticību izteikuši Zaļo un Zemnieku savienībai, kas šajā apgabalā ieguvusi 18,61% balsu. Par partiju „Vienotība” nobalsojuši 15,28% vēlētāju, par „No sirds Latvijai”- 8,56%, bet Nacionālā apvienība šajā apgabalā tik tikko pārvarējusi 5% barjeru – par to savas balsis atdevuši tikai 5,14% Latgales vēlētāju.

Krietni lielāku atbalstu nekā citviet Latvijā, lai gan zem 5% robežas, saņēmusi Latvijas Krievu savienība (4,69%), savukārt Latvijas Reģionu apvienību izvēlējušies vien 3,8% Latgales vēlētāju.

Pārējās Saeimas vēlēšanās kandidējušās partijas Latgales apgabalā nav sasniegušas 5% robežu.

Jau vēstīts, ka 12.Saeimas vēlēšanu provizoriskie rezultāti no 940 no kopumā 1054 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā un ārvalstīs liecina, ka vēlēšanās uzvarējusi sociāldemokrātiskā partija „Saskaņa”, otrajā vietā ir pašreizējā varas partija „Vienotība”, bet trešajā  Zaļo un Zemnieku savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti