«Providus» eksperte: Jansons nestrādā ar politiski nepopulāriem cilvēktiesību jautājumiem

Pašreizējais tiesībsargs Juris Jansons izvēlas strādāt tikai ar tādiem jautājumiem, kas vairo popularitāti un nav politiski pretrunīgi, taču cilvēktiesību jomā ir aktuāla arī virkne citu jautājumu, intervijā Latvijas Radio tiesībsargu kritizēja politikas pētniecības centrs “Providus” eksperte Marija Golubeva.

Raksturojot pašreizējā tiesībsarga Jura Jansona darbu, Golubeva norāda, ka viņš izvēlas strādāt pie tādiem jautājumiem, kas nav politiski pretrunīgi un var vairot popularitāti, bet nevar tai kaitēt. Kā piemēru viņa minēja skolēnu tiesības, problēmas veselības aprūpē. “Tās ir svarīgas tēmas. Bet ir tikpat daudz svarīgu tēmu, kuras varētu būt politiski bīstamākas viņam kā partiju izvirzītam cilvēkam un pie kurām viņš nav strādājis,” sacīja Golubeva.

Kā spēcīgo Jansona īpašību viņa minēja spēju sadarboties ar politiķiem, bet vajā puse ir drosmes trūkums un nespēja strādāt ar tēmām, kas cilvēktiesību jomā ir aktuālas, bet nav populāras.

Piemēram, pašlaik Saeimā tiek skatīts likumprojekts, kas liegtu nedzemdējušām sievietēm ziedot savas olšūnas, kas esot pretrunā ar tiesībām uz savu ķermeni. Tāpat būtiskas ir viendzimuma pāru tiesības noslēgt partnerattiecības.

Viņasprāt, tiesībsargs būtu jāmaina: “Esmu pārliecināta, ka vismaz noziegumu upuru tiesību un ieslodzīto tiesību jomā Ruķeres kundze [tiesībsarga amata kandidāte Ilze Bērziņa-Ruķere – red.] izdarītu kādas jaunas lietas. Savukārt no Jansona arī turpmāk varētu gaidīt saglabāšanas stratēģiju, ka mēs cenšamies neko īpaši dikti nemainīt.” Golubeva gan lēš, ka politiķi atbalstīs Jansonu tiesībsarga amatā.

Jau ziņots, ka tiesībsarga Jura Jansona pašreizējais pilnvaru termiņš noslēdzas 16.martā. Pašlaik uz šo amatu ir divi pretendenti - Jansons un bijusī Valsts policijas speciāliste Ilze Bērziņa-Ruķere.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti