«Providus»: Cīņa ar amatpersonu korupciju ir apstājusies

Cīņa ar amatpersonu korupciju Latvijā ir apstājusies, un radikāli ir sarucis par korupciju notiesāto skaits, secinājusi domnīca „Providus”.

Tā atgādina, ka pērn pirmajā instancē notiesātas vien deviņas valsts amatpersonas, kas ir mazākais skaitlis kopš 2004.gada. Proti, notiesāto amatpersonu vidū 2014. gadā bija četri Valsts policijas, trīs Valsts robežsardzes amatpersonas, kā arī viens tiesnesis un viena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta amatpersona.

„Mazais notiesāto amatpersonu skaits atklāj satraucošu tendenci, kas liecina par cīņas pret korupciju vājināšanos. Daudz aktīvāka cīņa ar amatpersonu korupciju bija 2005.gadā, kad notiesātas tika 96 amatpersonas," saka „Providus” pētnieks Valts Kalniņš.

„Providus” arī norāda, ka pērn par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā tiesātas un par vainīgām atzītas 107 personas, kas ir lielākais notiesāto skaits kopš 2007.gada. To vidū vairākums - 87 krimināllietas - bijušas par kukuļdošanu ceļu policijai, turklāt visvairāk tiesāti policisti Zemgalē.

Tomēr tiesu statistika rāda, ka valsts amatpersonām par kukuļņemšanu reti draud reāls cietumsods. Laika posmā no 2010. līdz 2014.gadam pirmajā instancē izskatītajās lietās par kukuļņemšanu stājušies spēkā spriedumi pret 68 amatpersonām, no kurām reāli cietumsodi piespriesti deviņām personām, savukārt 54 personām piespriesti nosacīti sodi.  Turklāt gandrīz visas 2014.gada lietas bijušas salīdzinoši vienkāršas. Par to netieši liecina fakts, ka šī gada maijā gandrīz visās lietās tiesu spriedumi jau bija stājušies spēkā. Arī tas pastiprina secinājumu, ka cīņa ar korupciju teju vai apstājusies, vēsta „Providus”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti