Panorāma

Krievijā notiek pretkorupcijas mītiņi

Panorāma

Ģimenes ārsti piesaka streiku

Aicina aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

Protestētāji būrī pie Saeimas aicina aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā

Pirmdien, 12.jūnijā, zem Saeimas logiem būrī sēdēja cilvēki. Viņi aicināja deputātus aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirkā un noraidīt Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, kas paredz izstrādāt sarakstu ar dzīvniekiem, kurus tomēr varētu izmantot atrakcijās.

Aktīvisti uzskata, ka komisijas priekšlikums ir mēģinājums apmānīt deputātus un apiet aizliegumu. Ceturtdien Saeima plāno aizliegumu apspriest pēdējā lasījumā.

Lāča kostīmā tērpusies biedrības ”Dzīvnieku brīvība” pārstāve Alise Krūmiņa krātiņā sēdēja pāris stundu. Vēlāk viņu nomainīja citi dzīvnieku tiesību aizstāvji.

“Samērā neērti, tāpat kā šie lāči sēž uz betona, ir šauri, nevar kustēties .. nav patīkami,” saka Alise.

Protesta akcijas rīkotāji norāda, ka Saeima jau divos lasījumos konceptuāli nobalsoja par grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas paredz aizliegt izmantot savvaļas dzīvniekus cirkā. Taču pirms trešā lasījuma bažas radot Tautsaimniecības komisijas priekšlikums aizliegt cirkā savvaļas dzīvniekus, bet ar piebildi - izņemot tos, kuri būs minēti Ministru kabineta izveidotajā sarakstā.

Biedrības ”Dzīvnieku brīvība” valdes locekle Katrīne Krīgere norāda, ka šādā likuma redakcijā ir skaidri pateikts, ka savvaļas dzīvnieki dzīvniekiem drīkst izdarīt izņēmumus un viņus drīkstēs izmantot cirkā.

Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētāja vietnieks Ingmārs Līdaka (Zaļo un Zemnieku savienība) skaidroja, ka saraksts nepieciešams, lai nebūtu domstarpību, kas ir savvaļas dzīvnieks un kas ir domesticēts dzīvnieks. “Vai lama ir savvaļas dzīvnieks, vai nav? Lamai ir domesticēta forma. Tas pats, ko mēs dēvējam par sesku, kurus daudzi tur dzīvoklī. Tas nav sesks, tā ir fretka,” norādīja deputāts.

Viņš pieļauj, ka varētu būt saraksts, “kurā ir ierakstīta aita, kaza, trusītis, arī frekta, lama, šinšilla”,  lai katrs kontrolētājs nevarētu saprast citādāk un lai cilvēki, kas strādā cirkā, lai arī saprastu pareizi.

Dzīvnieku tiesību aizstāvji norāda – likumprojekts, par kuru Saeima jau balsoja, ir kvalitatīvs un jau neliedz veidot precizējošus sarakstus. Taču, ja sarakstu uzticētu veidot valdībai, tad pastāvot bažas, ka, mainoties ministriem un ministriju viedokļiem, dzīvnieku sarakstu varētu papildinātu līdz bezgalībai. Turklāt valdības noteikumus būtu vienkāršāk mainīt nekā likumus Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti