Protestējot pret iestāju eirozonā bez referenduma, sadedzina ES karogu

Biedrība „Latvija par latu” ceturtdien, protestējot pret Latvijas pievienošanos eirozonai bez tautas referenduma, sadedzināja ES karogu.

Pirms karoga sadedzināšanas tika nolasīts teksts no Bībeles Jāņa Atklāsmes grāmatas par Bābeles netikli, kurā viens no pasākuma oratoriem saskatīja simbolizētu ES.

Biedrības „Latvija par latu” valdes priekšsēdētājs Andris Orols informēja, ka ES karogs tika sadedzināts kā simboliska atbilde Briseles un pašmāju politiķiem, kuri grib ievilkt Latviju eirozonā pret Latvijas iedzīvotāju vairākuma gribu. Orols ceturtdien norādīja, ka „mūsdienu kangari Latvijai novēl atrasties nebrīvē”.

Šo rīcību nelabvēlīgi jau novērtējis premjers Valdis Dombrovskis (V) un divi ministri.

„Nosodu tā saukto „eiroskeptiķu” šodien veikto akciju, sadedzinot ES karogu. Manuprāt, šāda rīcība liecina ne vien par eiroskeptiķu nespēju iesaistīties demokrātiskā dialogā, bet arī par pamatotu argumentu trūkumu,” aģentūrai BNS atzina premjers. „Varu tikai izteikt savu nožēlu, ka akcijas dalībnieki to izvēlējušies kompensēt ar huligānisku rīcību,” norādīja Dombrovskis.

Eiropas Savienības (ES) karoga dedzināšana pie Brīvības pieminekļa ir nepieņemams un divkosīgs izpausmes veids, jo šādu darbību veic cilvēki, kas paši bauda ES piedāvātās priekšrocības un brīvības, šādu viedokli paudis iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), komentējot šodien notikušo protesta akciju pie Brīvības pieminekļa.

Ministra pārstāve Daiga Holma pauda, ka ministrs gan atzīst, ka Latvija ir demokrātiska valsts, un neviens likums šādas akcijas rīkošanu patlaban neaizliedz.

„Latvija demokrātiskā ceļā ir iestājusies ES, kas jau turpat 10 gadu garumā ir kļuvusi par mūsu otrajām mājām. Mēs ar cieņu izturamies pret Latvijas karogu, un tā zaimošana mūsu valstī ir aizliegta ar likumu. Latvijas iedzīvotājiem ar tikpat lielu cieņu būtu jāizturas arī pret ES karogu, kas visos valstiskos pasākumos plīvo līdzās Latvijas karogam un apliecina mūsu piederību ES saimei,” uzskata ministrs.

Ministrs norāda, ka šis ir slikts precedents, kas nekādā veidā neveicina iecietību un ved Latviju radikalizācijas virzienā.

Arī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pauž nožēlu par ceturtdien notikušā biedrības „Latvija pret latu” protesta laikā sadedzināto ES karogu, informēja Ārlietu ministrijā.

„Eiropas Savienība ir ne tikai 28 nacionālu valstu politiska un ekonomiska savienība, bet arī simbols tādām Rietumu vērtībām kā iecietība, brīvība, labklājība. Tas daudzkārt apliecināts ar darbiem un lēmumiem,” uzsver Rinkēvičs. Ja Latvijā ir cilvēki, kas dedzina ES karogu, tas liekot domāt, ka tie iebilst arī pret brīvību, iecietību un labklājību. „Manā skatījumā tas ir skumji,” atzīst ministrs.

Viņš piebilst, ka ironiski šķietot, ka šāda karoga dedzināšana ir iespējama tikai tāpēc, ka Latvijā valda tādas Rietumu vērtības kā runas brīvība un iecietība pret cilvēkiem ar citādu viedokli. „Ja Latvijā valdītu citas vērtības, šie cilvēki, iespējams, samaksātu dārgu cenu par sava viedokļa paušanu,” norādīja ārlietu ministrs.

Lai iestātos eirozonā, ir nepieciešams saņemt tikai Eiropas ekonomikas un finanšu ministru jāvārdu. Ministru tiksies otrdien, nākamajā nedēļā. Ja lēmums būs pozitīvs, tad visas formalitātes un šķēršļi iestājai eirozonā būs noņemti. Savukārt par to, ka Latvijā nenotiks referndums par iestāju eirozonā,lēma Latvijas politiķi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti