Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Poligonā «Mežaine» top moderna šautuve

Dienas ziņas

13 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi

Protestē pret lielveikalu būvi Ziepniekkalnā

Protestē pret lielveikalu būvi Ziepniekkalnā

Iecere Ziepniekkalnā nocirst 158 kokus, lai uzbūvētu divas tirdzniecības ēkas, raisījusi sašutumu daudziem rajonā dzīvojošajajiem. Jūnija beigās izsniegta būvatļauja, taču vietējie aktīvisti vērsušies administratīvajā tiesā, apstrīdot koku izciršanu. Vietējie lielveikalu vietā vēlētos redzēt parku.

Zaļajā zonā starp Valdeķu un Spulgas ielām jau drīzumā varētu tikt sākta divu lielveikalu būvniecība. Vietā, kur SIA ''Valdeku properties''  iecerējusi uzbūvēt divas tirdzniecības ēkas, Rīgas pilsētas būvvalde devusi zaļo gaismu būvniecības sākšanai, izsniedzot atļauju.  Līdztekus lielveikaliem iecerēts ierīkot arī asfaltētu stāvvietu, bet ielas paplašināšanai plānots nocirst arī kokus.

"Ir milzu vilšanās. Mums te viss ir zaļš, dzied putni, bet Rīgas dome piedāvā uzbūvēt divus lielveikalus ar noasfaltētu parkinga placi," saka Ziepniekkalna iedzīvotāja Signe .

Vietējie ķērušies pie pēdēja salmiņa,  apstrīdējuši koku ciršanas atļauju administratīvajā tiesā. Vietējie turpina parakstu vākšanu pret koku izciršanu un apbūvi. "Tas, ka bija iesniegts apstrīdējums tiesā, domei neliedz turpināt visas darbības. Tāpat jau ir papildināts saraksts par izcērtamajiem kokiem, viss notiek," atzīst Ušacka.

Augstvērtīgā biotopu dēļ zaļā zona savulaik tikusi atzīta par dabas pamatni. Vietējie priecājas, ka iepriekš jau divreiz izdevies noraidīs dažādas apbūves ieceres. "Mēs šeit gadiem dzīvojam bez pilsētas kanalizācijas, tāpēc šis domes piedāvājums uzcelt divus lielveikalus ir kā spļāviens sejā. Šī pati Spulgas iela ir asfaltēta tikai līdz pusei, un cilvēki spiesti elpot putekļus," uzsver Ušacka.

Rīgas pilsētas būvvaldes vadītāja biroja galvenā speciāliste Kristīne Bašķere tikmēr norāda, ka jebkurš zemes īpašnieks ar savu īpašumu var rīkoties, kā grib, ja tas atbilst normatīvo aktu prasībām. Administratīvajā tiesā LTV informēja, ka apstrīdētās koku izciršanas lietas izskatīšanas datums vēl nav nozīmēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt