Protesta gājienā pulcējas tūkstošiem skolotāju (14:38)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Skolotāju protesta gājienā, kas sākas plkst. 14.00 pie Ministru kabineta, ir pulcējušies vairāki tūkstoši pedagogu, no notikuma vietas vēsta LTV „Panorāma”.

Cilvēku ir tik daudz, ka viņi stāv ne tikai alejā, kas ir pretī Ministru kabinetam, bet arī alejā, kas atrodas tuvāk Brīvības piemineklim pretī bijušās LU Vēstures un filozofijas fakultātes ēkai. Iespējams, ka cilvēku skaits pārsniedz 5000 cilvēku. Šādu skaitu iepriekš pieteica gājiena rīkotāja – Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība. To atzinusi arī arodbiedrības vadītāja Ingrīda Mikiško.

Daudziem rokās ir svilpes, kā arī plakāti, kur rakstīts „Skolēns nav prece”, „Mans bērns arī grib ēst”, "Apmaksāt visu izglītības darbinieku pienākumus", "Pieprasām saprātīgu un loģisku izglītības politiku" utt.

Skolotāji ir sabraukuši no visas Latvijas – Ludzas, Ciblas, Liepājas, Jelgavas un citiem Latvijas novadiem.

Atmosfēra ir mierīga. Pedagogi svilpj un atzīst, ka īsti netic, ka ar savu protestu var panākt savus mērķus. Tomēr ir sakrājušas dusmas un ar šo protesta gājienu ir jāparāda, ka neapmierinātība ir palikusi.

Kanāla lsm.lv tiešraidē kādas skolas direktors uzsvēra, ka atbalsta savus skolotājus, jo neredz citu iespēju. Viņš atzina, ja valdība atkal neieklausīsies skolotājos, tad sekos streiks. Sarunu vairs nebūs, pauda direktors.

Līdzīgu viedokli pauda kāds skolotājs no Rēzeknes novada - atalgojums ir neadekvāti zems.

Kad visi skolotāji ir sanākuši Doma laukumā, viņi ir aizpildījuši visu Doma laukumu.

Protesta gājiena tiešraidi var skatīties šeit

Paredzēts, ka skolotāji no Ministru kabineta dosies uz Doma laukumu. Viņi prasa lielākas algas, apmaksājot arī to darba laiku, kas šobrīd nav apmaksāts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti