Prokurors prognozē – apelācijas tiesā Zolitūdes traģēdijas lietu skatīs pusgadu-gadu

Prokuratūra pārsūdzēs pirmās tiesu instances spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, diskusijā LTV raidījumā "Tieša runa" norādīja prokurors Agris Skradailis. Viņš lēsa, ka otrajā tiesu instancē lieta tiks skatīta raitāk – pusgada vai gada laikā.

Zolitūdes traģēdijas krimināllietu, kas tiesā nonāca 2015. gada decembrī, Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa skatīja vairāk nekā četrus gadus. Lai gan šonedēļ pasludināts spriedums, tā pārsūdzēšanai vēl jāsagaida pilnais spiedums ar tiesas motivāciju.

Prokurors Skradailis jau pašlaik saka, ka prokuratūra spriedumu pārsūdzēs. Viņš lēsa, ka tas būs iespējams rudenī, kad būs pieejams tiesas motivētais spriedums.

Viņš arī paredzēja raitāku tiesvedību otrajā tiesas instancē: "Bet šeit būs viens apstāklis – ja apsūdzētās personas tikpat priekšzīmīgi izpildīs savus pienākumus un ieradīsies uz tiesas sēdēm, uzskatu, ka nekāda aizķeršanās nebūs. Uzskatu, ka apelācijas instancē maksimāli būs vajadzīgs pusgads, augstākais gads, lai izskatītu lietu."

Tas, vai prokuratūra ko mainīs savā apsūdzības taktikā, būs atkarīgs no tiesas sniegtās motivācijas pilnajā spriedumā.

KONTEKSTS:

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa, pasludinot spriedumu Zolitūdes traģēdijas krimināllietā, pieņēma blakuslēmumu par kriminālprocesa uzsākšanu par prokuroru nepienācīgu pienākumu pildīšanu. Tiesas blakuslēmums attiecas uz krimināllietas prokuroriem – Agri Skradaili, Kasparu Cakulu un Jekaterinu Kušakovu.

Tiesa viņu rīcībā konstatēja likumā noteikto pienākumu nepienācīgu pildīšanu, uzraugot pirmstiesas izmeklēšanu un uzturot valsts apsūdzību. Blakuslēmums nosūtīts Ģenerālprokuratūrai.

Prokurori uzskata, ka pirmstiesas izmeklēšanā no viņu puses izdarīts viss nepieciešamais. Viņi nesaskata prokuratūras atbildību par tiesvedības rezultātu. Prokurori noteikti prasīs tiesai pilno spriedumu un sola to pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti