Dienas notikumu apskats

NATO pārstāvis par «Zapad»: Mūs nekas nepārsteigs nesagatavotus

Dienas notikumu apskats

Valdība vienojusies par nākamā gada budžeta prioritātēm

Limbažu tiesā Magoņa krimināllietu turpinās skatīt janvārī

Prokurore par LDz šefa krimināllietas detaļām: Kaulēšanās par kukuli un 500 eiro šoferim

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Limbažu rajona tiesā, kur piektdien, 8.septembrī, sāka skatīt bijušā „Latvijas dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa un Igaunijas uzņēmēja, miljonāra Oļega Osinovska kukuļošanas krimināllietu, prokurore atklāja vairākas lietas detaļa. Viņa pastāstīja, ka sākotnēji starp pusēm bija apspriests 800 tūkstošu eiro kukulis.

Iespējams, tik daudz apmeklētāju kā piektdien Limbažu rajona tiesa sen nebija pieredzējusi. Tā sāka skatīt krimināllietu, kurā kukuļošanā apsūdzēts bijušais Latvijas Dzelzceļa šefs Uģis Magonis un Igaunijas uzņēmējs Oļegs Osinovskis.

Prokurore Evita Masule ieskicēja apsūdzības būtību: “Tas ir saistīts ar SIA "LDz ritošā sastāva serviss" veikto iepirkumu attiecībā par Igaunijā reģistrētā uzņēmuma AS “Skines” īpašumā esošo četru dīzeļlokomotīvju iegādi, lai šis iepirkums būtu labvēlīgs Igaunijas uzņēmumam.”

Prokurore stāstīja, ka

sākotnēji kukuļa summa bijusi lielāka, bet pārrunu gaitā esot nokaulēta.

“Faktiski arī no lietas materiāliem izriet tas, ka šī kukuļa summa tika samazināta. Sākotnējā kukuļa summa, par kuru tika runāts, bija 800 000 eiro. No sarunām izriet, ka šī summa bija piesaistīta attiecīgajam lokomotīvju skaitam,” pastāstīja prokurore.

Darījums esot arī realizēts, proti, Latvijas Dzelzceļa meitas uzņēmums lokomotīves no Igaunijas firmas iegādājās. Prokuratūras ieskatā, Satiksmes ministrijai šis darījums tagad būtu jāpārvērtē.

Šajā kukuļošanas lietā ir vēl viens interesants fakts. Apsūdzība saka, ka kukulis bija 500 000 eiro, taču aizturētā, bijušā dzelzceļa šefa auto atrastā summa bija par 500 eiro mazāka. Prokurore atzina, ka izmeklēšanā nav noskaidrots, kur palikuši 500 eiro, taču viņa pieļāva, ka

pustūkstotis samaksāts Magoņa šoferim par to, ka viņam priekšnieks uz Igauniju bijis jāved brīvdienās.

Vainu neatzīst 

Jāatgādina, ka abu apsūdzēto aizturēšana notika, KNAB sadarbojoties ar kolēģiem Igaunijā. Igauņu izmeklētāji novēroja brīdi, kad Osinovskis Magonim nodeva maisiņu, savukārt KNAB jau Latvijas teritorijā Magoni aizturēja.

Apsūdzētie piektdien bija nerunīgi. Magonis sacīja, ka savu vainu neatzīst, tāda pat nostāja par apsūdzību ir Osinovskim. Igaunijas uzņēmējs vien izteica cerības, ka tiesas process būs ātrs. Taču pirmajā tiesas sēdē viņa cerības nepiepildījās, jo lietu pēc būtības tiesa tā arī nesāka skatīt.

Osinovska advokāte Jeļena Kvjatkovska tiesai lūdza šo procesu sadalīt, atsevišķi izdalot kukuļa došanas epizodi, kurā apsūdzēts Igaunijas uzņēmējs un nodot to iztiesāšanai Igaunijā. “Oļegs Osinovskis ir Igaunijas pilsonis, attiecīgi arī juridiskā persona ir reģistrēta Igaunijā. Inkriminētais noziedzīgais nodarījums atbilstoši šīs apsūdzībai izdarīts Igaunijas Republikas teritorijā, tā kā gluži vienkārši Latvijas Republikai nav jurisdikcijas tiesāt ārvalstnieku par kaut ko, kas ir izdarīts ārvalstīs,” sacīja advokāte.

Pēc vairāk nekā stundas ilgām pārdomām tiesnesis Kārlis Jansons lūgumu noraidīja.

Tāpat tiesa izlēma vēl vienu lūgumu, proti, mainīt Magonim drošības līdzekļus. Tiesa atcēla iepriekš noteikto liegumu Magonim tikties ar Osinovski, kā arī uz pusi samazināja 400 000 eiro lielo drošības naudu. Savukārt aizliegumu izbraukt no valsts Magonim atstāja spēkā.

Šajā krimināllietā tiesa turpināsies janvāra vidū.

Tiesa Limbažos

Krimināllietas nokļūšana Limbažu rajona tiesā jau iepriekš bija pārsteigums. Prokurore lietu nodeva Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesai, bet tiesnese, kurai datorizētā sistēma lietu piešķīra, jau nākamajā dienā to nosūtīja Limbažu rajona tiesai, jo noziegums ticis pārtraukts tai piekritīgajā Salacgrīvas novadā.

Lietai nozīmētais tiesnesis Kārlis Jansons līdz šim bijis saudzīgs pret cigarešu kontrabandistiem un dzērājšoferiem. Skandaloza lēmuma dēļ viņu sodījusi arī tiesnešu disciplinārkolēģija par neatbilstošu rīcību un likuma par tiesu varu pārkāpumu.

“Man nav nekāda pamata apšaubīt tiesas objektivitāti tikai tāpēc, ka šī tiesa neatrodas Rīgā,” sacīja prokurore.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti