Sadaļas Sadaļas

Prokuratūrai nodod lietu pret tēvu par mazgadīgās meitas seksuālu izmantošanu

Policija nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu pret tēvu par mazgadīgās meitas seksuālu izmantošanu, informēja policija.  

Pērn jūlijā policijas Kurzemes reģiona pārvaldē tika saņemta informācija, ka kādā ģimenē seksuāli izmantota aptuveni 10 gadus veca meitene.

Policija noskaidroja, ka aizdomās turētais, meitenītes tēvs, izmantojot savas mazgadīgās meitas bezpalīdzības stāvokli, uzticību un savu autoritāti, veica seksuāla rakstura darbības nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar savas mazgadīgas meitas ķermeni.

Šajā gadījumā informāciju par aizdomām, ka meitene ir seksuāli izmantota, Valsts policijai sniedza ģimenei tuvs cilvēks.

Valsts policija norāda, ka galvenokārt bērni nerunā par lietām, kuras ar viņiem ir notikušas, taču, ja bērns tomēr uzticas un pastāsta kaut vienam tuviniekam vai pazīstamajam, aicinājums šim cilvēkam reaģēt un vērsties pie speciālistiem, kuri tālāk strādās ar bērnu un pārbaudīs, ko bērns ir pārdzīvojis un kam izgājis cauri.

Svarīgi ir reaģēt, taču jāatceras, ka ne visas pazīmes liecinās par seksuālu vardarbību.

Valsts policijā šādi gadījumi un to atklāšana ir viena no noteiktajām prioritātēm un katrs gadījums tiek rūpīgi izmeklēts. Tāpat Valsts policija sadarbojas ar sociālo dienestu, bāriņtiesu un krīzes centru. Bērnu šādos gadījumos ievieto krīzes centrā uz rehabilitācijas laiku, kur ar viņu strādā psihologi. Par šādiem gadījumiem ir svarīgi informēt speciālistus, un bērnam ir būtiski saņemt psiholoģisko palīdzību.

Šajā lietā pabeigta izmeklēšana, un tā nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Saskaņā ar krimināllikumu par seksuāla rakstura darbību nolūkā apmierināt savu dzimumtieksmi fiziskā saskarē ar cietušā ķermeni, ja tā izdarīta, izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo, kā arī ja tas izdarīts ar personu, kura nav sasniegusi sešpadsmit gadu vecumu, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no 5 līdz 15 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz pieciem gadiem. Soda apmēru noteiks tiesa.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt