Dienas ziņas

Bērnu nolaupīšanas lietās advokāti palīdz bezmaksas

Dienas ziņas

Sporta nodarbības kaimiņvalstī?

Par zemes piesārņošanu kriminālvajāšana

Prokuratūrai nodod lietu par Zemgales lauku piesārņošanu ar cianīdjoniem

Valsts policija pabeigusi izmeklēšanu lietā par pērn maijā notikušo Zemgales lauku piesārņošanu ar indīgu vielu. Šajā lietā ir divi aizdomās turētie.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde nodevusi Specializētajai vairāku nozaru prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu par 26 zemes gabalu piesārņošanu.

Lietu policija par zemes piesārņošanu ar bīstamām vai citām kaitīgām vielām, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm uzsāka 2019. gada maijā, pamatojoties uz Valsts vides dienesta sniegto informāciju par piesārņojumu.

Toreiz vides inspektori un policija pieķēra kādu personu, kas ceļu un tīrumu malā lēja indīgu šķidrumu.  Vides dienestā norādīja, ka noziegums pret vidi pastrādāts apzināti - lai atbrīvotos no ķīmisku vielu pārpalikumiem, kas radušies ražošanas procesā. Tika secināts, ka šķīdums satur cianīdjonus, kuri rodas "Biolars" ražošanā. Piesārņotāju apcietināja, un policija ierosinājusi kriminālprocesu par būtisku kaitējumu videi. Atrastas vairākas vietas, kur indīgais šķīdums izliets Jelgavas, Ozolnieku, Bauskas, Rundāles un Tērvetes novadā.

Tika secināts, ka šķīdums satur cianīdjonus, kuri rodas Olaines ķīmiskajā rūpnīcā "Biolars" ražošanas procesā.  

Policija informēja, ka kriminālprocesā tika aizturēta privātpersona, kas ar speciāli pielāgotu autocisternu pārvadāja un ceļmalās vai lauku ceļiem piegulošos zemes gabalos izlēja videi bīstamas vielas, tādā veidā nodarot būtisku kaitējumu videi un saimnieciskām interesēm.

Izmeklēšanā noskaidrots Latvijas uzņēmums, no kura tika izvesti šie bīstamie atkritumi, un šīs noziedzīgās darbības tika kvalificētas kā atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšana, ja ar to radīts būtisks kaitējums dabas videi, cilvēku veselībai, mantiskajām vai saimnieciskajām interesēm.

Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Šajā lietā aizdomās turētā statuss ir piemērots divām personām. Tāpat šī kriminālprocesa ietvaros tiks lemts par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu juridiskai personai.

Kopējais materiālais zaudējums, ko veido sanācijas darbu izmaksas un kompensācijas cietušajiem, ir vairāk nekā 800 000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt