Prokuratūrai nodod lietu par viltus ziņām saistībā ar Covid-19

Policija nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai lietu pret jaunieti par viltus ziņu izplatīšanu saistībā ar Covid-19.

Šī gada februārī policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par nepatiesu ar drošības apdraudējumu saistītu ziņu apzinātu izplatīšanu interneta vietnē, kā rezultātā nepamatoti tika traucēts cilvēku miers un valsts un pašvaldību iestāžu darbs.

Interneta vietnē www.aum*****.net tika publicētas vairākas viltus ziņas par situāciju saistībā ar koronavīrusa un Covid–19 izplatīšanas riskiem Latvijas teritorijā. Apgalvojumi neatbilda patiesībai, jo konkrētajā periodā oficiāli netika reģistrēts neviens saslimšanas gadījums.

Viltus ziņas, kas bija saistītas ar veselības drošības apdraudējumu, sabiedrībā radīja būtisku satraukumu un nedrošības sajūtu, kā arī traucēja valsts un pašvaldību iestāžu darbu veselības aizsardzības jomā.

Kriminālprocess uzsākts par rupju sabiedriskās kārtības traucēšanu, kas izpaužas acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru un iestāžu darbu (huligānisms).

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Ar starptautiskās sadarbības palīdzību policijai ātri izdevās lokalizēt vietnes reģistrāciju, servera atrašanās vietu un citu informāciju, kas ļāva identificēt šo viltus ziņu autoru.

Izmeklēšanas laikā likumsargi noskaidroja un aizturēja 2001. gadā dzimušu jaunieti, kurš izveidojis viltus ziņas un izvietojis tās interneta vietnē. Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par krāpšanu internetā.

Jaunietis atzīts par aizdomās turēto. Izmeklēšanas laikā viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

4. jūnijā tika pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti