Prokuratūrai nodod lietu par mēģinājumu izkrāpt ES fondu naudu

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde pabeigusi izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par krāpšanas mēģinājumu personu grupā, realizējot projektu un pretendējot uz Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzfinansējumu. Par minēto noziegumu tika aizturētas trīs personas, informēja policija.

Pērnā gada sākumā likumsargi, veicot izmeklēšanu, konstatēja, ka noziedzīgas grupas dalībnieki, mantkārīgu nodomu vadīti, izveidojuši shēmu, lai izkrāptu ES fonda budžeta naudas līdzekļus, aptuveni 28 000 eiro, no Lauku atbalsta dienesta.

Aizdomās turētās personas noslēdza fiktīvus darījumus, izmantojot vairākus uzņēmumus, un krāpās, iegādājoties tehniku.

Pirms iepirkuma procedūras tehnika atradās aizdomās turētās personas vadītā uzņēmuma īpašumā. Krāpniekiem neizdevās realizēt savu nodomu, jo tika konstatēts, ka minētā tehnika jau ir uzrādīta citā ES projekta līdzekļu piesaistei.

Kriminālvajāšanas uzsākšanai process nodots pret trim personām, kuras dzimušas 1977., 1981. un 1983. gadā. 

Kriminālprocess tika uzsākts 2019. gada februārī pēc Krimināllikuma 177. panta trešās daļas –  par krāpšanas mēģinājumu personu grupā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no diviem līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. 

Visām aizdomās turētajām personām ir piemēroti divi drošības līdzekļi – uzturēšanās noteiktā dzīvesvietā un aizliegums izbraukt no valsts. Personas iepriekš nav nonākušas policijas redzeslokā.

Šī gada jūnijā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu šajā kriminālprocesā un nodeva kriminālprocesu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti