Prokuratūrai nodod lietu par aicinājumu pievienot Latviju Krievijai

Drošības policija (DP) nodevusi Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai kriminālprocesa materiālus kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Latvijas  iedzīvotāju saistībā ar interneta vietnē www.avaaz.org pērn 8.martā publicēto petīciju, kurā pausts aicinājums parakstīties par Latvijas pievienošanos Krievijai.

Šis kriminālprocess par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti tika uzsākts 2014.gada 17.martā, informēja Drošības policija. Bargākais sods, kāds paredzēts Krimināllikumā par šādu noziedzīgu nodarījumu, ir piecu gadu cietumsods.

Pirmstiesas izmeklēšanā identificēta persona, kura publicēja šo petīciju un nopratināšanas laikā arī atzina šo faktu. Šī persona nav sabiedrībai plaši zināma un nav arī no labi zināmajiem Krievijas tautiešu politikas atbalstītājiem, Latvijas Radio atzina DP pārstāvis.  

Kriminālprocesa ietvaros tika pieprasīti un saņemti ekspertu atzinumi, kuros eksperti secināja, ka petīcijas autors apzinās savas darbības kaitīgās sekas un tās teksts ir kvalificējams kā publisks aicinājums likvidēt Latvijas valstisko neatkarību ar nolūku iekļaut Latviju citas valsts, proti, Krievijas Federācijas sastāvā.

Ņemot vērā minēto, ka arī izvērtējot kriminālprocesa materiālus kopumā, procesa virzītājs uzskata, ka ir savākti pietiekami pierādījumi pret Latvijas iedzīvotāju par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu.

Drošības policija atgādina, ka neviena persona nav uzskatāma par vainīgu, kamēr viņa vaina nav atzīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti