Prokuratūrai nodod apjomīgo lietu par kontrabandas cigaretēm Centrāltirgū

Augustā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Aizdomās par nelegālu akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū aizturētas desmit personas. Lieta nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

2017.gada 24.augustā Valsts policijā sākts kriminālprocess par Rīgas Centrāltirgus teritorijā, iespējams, nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju.

Izmeklēšanā veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas akcīzes nodokļu markām.

Kratīšanu laikā tika atsavināti arī apmēram 72 tūkstoši eiro, 33 tūkstoši rubļu un 38 tūkstoši Armēnijas drami. Tāpat atsavināti arī aptuveni divi grami kokaīna un šāds pats daudzums marihuānas, dārgakmeņi un dārglietas, kā arī divi ieročiem līdzīgi priekšmeti.

Par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, proti, par alkoholisko dzērienu vai tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā,

tika aizturētas desmit personas, no kurām sešas ir organizētas noziedzīgas grupas dalībnieki.

Sešām aizturētajām personām sākotnēji piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet pašlaik tiesa piemērojusi ar brīvības atņemšanu nesaistītus drošības līdzekļus. Savukārt pārējās četras personas, kuras izdarīja noziedzīgo nodarījumu, bet neietilpa organizētās grupas sastāvā, sauktas pie kriminālatbildības par tabakas izstrādājumu nelikumīgu realizāciju.

Daļa no aizturētajiem jau iepriekš bijuši saistīti ar nelegālu akcīzes preču apriti Rīgas Centrāltirgū un administratīvi, kā arī krimināli sodīti par šādiem pārkāpumiem.

Izmeklēšanā konstatēti arī citi noziedzīgi nodarījumi, tāpēc pieņemts lēmums par kriminālprocesa sadalīšanu un atsevišķu sešu kriminālprocesu sākšanu par naudas atmazgāšanu, narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu un alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju.

Tāpat sāktas 19 administratīvās lietvedības pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa par nelikumīgām darbībām ar narkotiskām, psihotropām, jaunām psihoaktīvām vielām un prekursoriem, ar akcīzes nodokli apliekamo preču aprites noteikumu pārkāpšanu, kā arī ieroču, munīcijas, speciālo līdzekļu un pirotehnisko izstrādājumu aprites noteikumu pārkāpšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti