Prokuratūrai līdz augustam neceļot apsūdzību Kaimiņam, iestāsies noilgums viņam inkriminētajā nodarījumā

Saeimai kavējoties ar deputāta Artusa Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai un prokuratūrai neceļot apsūdzību, augustā iestāsies noilgums deputātam inkriminētajā nodarījumā, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Kaimiņu aizturēja 2018.gada jūnijā. Prokuratūra jau pērn oktobra beigās lūdza Saeimu piekrist izdot Kaimiņu kriminālvajāšanai. Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdes saistībā ar Kaimiņa izdošanu ir bijušas vairākas, taču lēmums nav patlaban pieņemts. Komisija šo jautājumu turpinās skatīt 27.janvārī. Galavārds par deputāta izdošanu būs jāpieņem Saeimai.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA teica, ka

prokurors Māris Urbāns apsūdzību ir gatavs celt, tiklīdz Saeima pieņems lēmumu par deputāta izdošanu.

Tāpat viņa apliecināja, ka prokuroram neceļot apsūdzību līdz augustam, inkriminējamā nodarījumā iestāsies noilgums. Ja iestājas noilgums, tad kriminālprocess ir jāizbeidz.

Urbāns jau pagājušajā nedēļā aģentūrai LETA pauda, ka Saeimas komisijai nav jāpārbauda kriminālprocesā esošu pierādījumu ticamība un apsūdzības pamatotība, līdz ar to viņam nav saprotams, kāpēc parlaments jau mēnešiem ilgi kavējas ar Kaimiņa izdošanu kriminālvajāšanai.

KONTEKSTS:

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas atsevišķi deputāti pagājušajā nedēļā veltīja kritiku izmeklētāju darbam Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa lietā, bet lēmumu par viņa izdošanu kriminālvajāšanai vēl nepieņēma.

Kaimiņam paredzētā apsūdzība mainīta uz maigāku pantu - ja sākotnēji kriminālvajāšana tika rosināta par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, kas radījis būtisku kaitējumu, tad tagad to plānots celt vienkārši par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti