Prokuratūra vienā no pantiem mīkstina apsūdzību Lembergam

No pienākumu pildīšanas atstādinātā Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā prokuratūra apsūdzētajam nedaudz mīkstinājusi apsūdzību. Iepriekš Lembergs saukts pie atbildības par neatļautu dalību mantiskos darījumos kā pilsētas mērs, bet tagad – kā Ventspils brīvostas valdes priekšsēdis.

Citos apsūdzības punktos izmaiņu nav.

Prokurors Jānis Ilsters Latvijas Radio stāstīja, ka saskaņā ar apsūdzību Lembergs  “atbalstīja un veicināja saimnieciskās darbības starp Ventspils brīvostas pārvaldi un  “Ventspils apvienoto Baltijas banku”."

"Tālāk šī banka noslēdza līgumu ar viņam piederošu kompāniju, kā rezultātā šī kompānija, kurā viņš ir patiesā labuma guvējs un faktiskais īpašnieks, ieguva šos milzīgos līdzekļus – ne mazāk kā 801 413 eiro,” stāstīja prokurors.

Viņš norādīja, ka šādā viedā Lembergs kā brīvostas valdes priekšsēdētājs saskaņā ar apsūdzību pārkāpa noteiktos aizliegumus.

Iepriekš prokuratūra uzskatīja, ka Lembergs pārkāpumu pieļāva kā persona, kas ieņem atbildīgu stāvokli, bet apsūdzība tika grozīta, ka viņš “izdarījis šo noziedzīgo nodarījumu kā vienkārša amatpersona”.

Prokurors Jānis Ilsters: Par apsūdzības grozīšanu

  Krimināllikums nosaka sodu par mantiska darījuma veicināšanu vai piedalīšanos tajā, ja to mantkārīgā nolūkā vai citas personiskās ieinteresētības dēļ izdara valsts amatpersona, kurai tas sakarā ar dienesta stāvokli ar likumu aizliegts. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  Atbildīgai amatpersonai Krimināllikums par šādam darbībām paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un atņemot tiesības uz noteiktu nodarbošanos vai tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

  Jau ziņots, ka prokuratūra Lembergu apsūdz pēc  vairākiem pantiem - par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem.

  Līdz ar Aivaru Lembergu tiesāts tiek arī viņa dēls Anrijs un uzņēmējs Ansis Sormulis. Gan Sormulis, gan Anrijs Lembergs tiesai norādīja, ka jaunā – prokuratūras grozītā - apsūdzība viņiem neesot saprotama un savu vainu viņi, tāpat kā iepriekš, neatzīst.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti