Prokuratūra vērtēs reliģiskās organizācijas «Jaunā paaudze» darbības atbilstību prasībām

Ar ģenerālprokurora Jura Stukāna rezolūciju prokuratūrā uzdots veikt pārbaudi par reliģiskās organizācijas "Jaunā paaudze" darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām, liecina paziņojums prokuratūras mājaslapā.

Pārbaude rosināta pēc Valsts policijas oktobra beigās konstatētās epidemioloģisko noteikumu klajas neievērošanas kādas draudzes rīkotajos reliģiskajos pasākumos. Plānotās pārbaudēs kādas reliģiskās organizācijas vietā Rīgā, Šampēterī, 27. oktobrī policisti konstatēja, ka pasākumā piedalās apmēram 50 cilvēku, savukārt 31. oktobrī sanākušo cilvēku skaits bija jau apmēram 150.

No prokuratūras vēstītā izriet, ka runa ir par reliģisko organizāciju "Jaunā paaudze". Tā jau iepriekš nonākusi Valsts policijas redzeslokā, kopš pavasara vairākas reizes ir konstatēti pārkāpumi šīs organizācijas reliģisko pasākumu norises vietā. 

Prokuratūrā norādīja, ka nevienai personai savas reliģiskās pārliecības dēļ nav tiesību neievērot likumus.

Saskaņā ar likumu reliģiskās organizācijas darbību, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, var izbeigt, ja:

  • tā ir pretrunā ar Satversmi, citiem normatīvajiem aktiem vai statūtiem (satversmi, nolikumu),
  • ja reliģiskā organizācija aicina citus neievērot likumu,
  • ja reliģiskā organizācija ar savu darbību (mācību) apdraud demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrisko mieru un kārtību, kā arī citu personu veselību un tikumību.

Pieteikumu tiesā var iesniegt ģenerālprokurors.

Prokuratūrā norādīja arī, ka prokuroram ir pienākums veikt nepieciešamos pasākumus personu un valsts tiesību un likumīgo interešu aizsardzībai, ja ģenerālprokurors vai virsprokurori atzīst šādas pārbaudes nepieciešamību. Ar 2021. gada 3. novembra ģenerālprokurora rezolūciju uzdots veikt pārbaudi par reliģiskās organizācijas "Jaunā paaudze" darbības atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt