Prokuratūra vērtē naudas atmazgāšanas apkarotāja Burkāna darbu

Ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera izveidota komisija sākusi izvērtēt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta ilggadējā priekšnieka Viestura Burkāna darbu par 2017.gadu.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka pastāstīja, ka ir izveidota komisija un pašlaik notiek dienesta priekšnieka darba izpildes novērtēšana par 2017.gadu.

Eiduka skaidroja, ka dienesta priekšnieka darba izpildi par katru kalendāro gadu novērtē nākamā gada pirmajā ceturksnī ģenerālprokurora izveidota komisija, kurā iekļauti pārstāvji no katra Ģenerālprokuratūras departamenta un Īpaši pilnvarotu prokuroru nodaļas.

Līdz ar ko, kamēr komisija nav sniegusi savu ziņojumu, ģenerālprokurors komentārus nesniedz, līdz ar to patlaban nav zināms Kalnmeiera viedoklis vai viņš bija plānojis pagarināt Burkāna amata pilnvaru termiņu, ja netiktu rīkots konkurss. Tāpat Kalnmeiers nekomentē vai dienestā ir nepieciešamas radikālas pārmaiņas, kā to norādījis premjers Māris Kučinskis (ZZS).

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu uz Prokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāja amatu.

Pretendentam līdz 20.martam jāiesniedz Valsts kancelejā prasītie dokumenti.

Pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā. Burkāns pagājušā piektdienā apliecināja, ka vēl apsvērs, vai piedalīties konkursā uz dienesta vadītāja amatu, taču viņš uzskata, ka pie esošās kapacitātes iestāde savu darbu ir paveikusi labi.

Ministru prezidents iepriekš norādīja, ka Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu ir nepieciešams stiprināt, palielinot tā kapacitāti un nodrošinot labu pārvaldību, kā arī sadarbību ar citām atbildīgajām institūcijām. "Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestā ir nepieciešamas radikālas izmaiņas, ko var nodrošināt, rīkojot caurspīdīgu, skaidri saprotamu atlases procesu, kas ļautu šai valstij nozīmīgajai institūcijai izvēlēties labāko vadītāju," uzsvēra premjers.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt