Prokuratūra tiesai nodevusi Krājbankas 90 miljonu eiro lietu

Prokuratūra pagājušajā nedēļa tiesai nosūtījusi krimināllietu par 90 miljonu eiro piesavināšanos no “Latvijas Krājbankas” līdzekļiem. Šajā lietā apsūdzības celtas piecām bijušajām bankas atbildīgajām amatpersonām, informēja prokuratūra.

Viena persona saukta pie kriminālatbildības par Krājbankas finanšu līdzekļu (svešas mantas) piesavināšanos lielā apmērā, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par statistikas pārskatu un statistiskās informācijas viltošanu un slēpšanu.

Otra persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā organizēšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Trešā persona saukta pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu un pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā.

Vēl divas personas sauktas pie kriminālatbildības par svešas mantas piesavināšanās lielā apmērā atbalstīšanu, pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā, kā arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanas lielā apmērā atbalstīšanu.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra pašlaik atturas no detalizētāku komentāru sniegšanas, teikts prokuratūras paziņojumā medijiem.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Izmeklēšana Krājbankas pamatlietā sākta 2015.gada oktobrī, kad arī nolemts saukt pie atbildības piecas personas.  

Prokuratūra apsūdzēto vārdus neatklāja, taču aģentūra  LETA ziņoja, ka policija lūdza sākt vajāšanu par 90 miljonu eiro piesavināšanos pret bijušo bankas vadītāju Ivaru Priedīti, bijušo bankas īpašnieku Vladimiru Antonovu un bijušajiem bankas valdes locekļiem Dzintaram Pelcbergam un Mārtiņam Zalānam.

"Latvijas Krājbankas" lieta ir viena no apjomīgākajām pēdējo laiku ekonomisko noziegumu krimināllietām, un tās izmeklēšana policijā ilga vairāk nekā trīs gadus.

Daļu no Krājbankas lietas - par 27 miljonu eiro piesavināšanos un pilnvaru pārsniegšanu - policija izdalīja atsevišķā lietā, kura tiesā nonāca 2014.gadā, un tiesvedība vēl turpinās, Šajā lietā uz apsūdzēto sola sēdies bijušais bankas vadītājs Priedītis un bijušais bankas īpašnieks Antonovs. Tiesa pagaidām lietu skata bez Antonova klātbūtnes.

2011.gada nogalē Krājbankā tika konstatēts ap 100 miljonu latu (aptuveni 142 miljonu eiro) līdzekļu iztrūkums, bet jau tā paša gada 23.decembrī Krājbanka pasludināta par maksātnespējīgu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt