Prokuratūra prasa piedzīt zaudējumus no Dagdas domniekiem par «smilšu izšķērdēšanu»

Prokuratūra vērsusies tiesā, prasot piedzīt zaudējumus no Dagdas novada pašvaldības domes deputātiem, kuri savulaik lēma bez samaksas atsavināt pazemes atradnē esošās smiltis, informēja prokuratūrā.

2018.gada janvārī Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurore veikusi pārbaudi attiecībā uz Valsts kontroles iesniegumu par finanšu revīzijas “Par Latvijas Republikas 2015.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem” laikā konstatētajiem faktiem saistībā ar Dagdas novada pašvaldības domes lēmumu.

Ar šo lēmumu tika bez samaksas atsavināts pazemes atradnē esošais aktīvs – smilts, tādējādi nodarot attiecīgajai pašvaldībai zaudējumus 11 729 eiro vērtībā.

Kā liecina Valsts kontroles ziņojums, no 2005. līdz 2013.gadam šajā lietā derīgie izrakteņi iegūti 60,2 tūkstošu kubikmetru apjomā.

Pēc Valsts kontroles iesniegumā norādīto faktu pārbaudes tika iesniegts prasības pieteikums Daugavpils tiesai par zaudējumu piedziņu no Dagdas novada pašvaldības domes deputātiem, kuri piedalījās minētā lēmuma pieņemšanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti