Prokuratūra prasa Nacionālās bibliotēkas direktoram skaidrot iespējamos pārkāpumus ar prēmiju izmaksu

Vērtējot Valsts kontroles secinājumus par normatīvajiem aktiem neatbilstoši izmaksātajām prēmijām Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) darbiniekiem, prokuratūra vērsusies pie LNB direktora Andra Vilka, lūdzot informēt par darbībām, lai novērstu izdarīto pārkāpumu sekas.

Prokuratūrā informēja, ka 2017.gada februāra beigās Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras prokurors veicis pārbaudi par Valsts kontroles iesnieguma par nelikumīgu darbību seku novēršanu, kā arī par Valsts policijas veikto resorisko pārbaudi, kas saistīta ar LNB amatpersonu iespējamām pretlikumīgajām darbībām, saistītām ar prēmiju piešķiršanu.

Konstatēts, ka 2015.gada 10.decembrī LNB direktors izdevis rīkojumu, kurā teikts, ka LNB darbiniekiem saskaņā ar rīkojumam pievienoto sarakstu piešķiramas prēmijas. Kā pamatojums rīkojumā norādīti vairāki normatīvie akti, taču netika norādīts, par kādu periodu piešķirtas prēmijas.

LNB skaidrojusi, ka ar minēto rīkojumu LNB darbiniekiem prēmijas piešķirtas par ikgadējās darbības rezultātiem 2014.gadā, kā arī atsevišķiem darbiniekiem par darbības novērtējumu pirms pārbaudes laika beigām.

Valsts kontrole revīzijā konstatējusi, ka 15 darbiniekiem prēmijas piešķirtas uz augstāk norādītā pamata, lai gan viņi darba tiesiskās attiecības uzsākuši tikai 2014.gada beigās vai 2015.gada sākumā. Šiem 15 darbiniekiem veikts novērtējums par nostrādāto laiku 2015.gadā.

Konstatēts, ka vairākiem darbiniekiem vērtēšanas kartes tika apstiprinātas pēc augstāk norādītā rīkojuma izdošanas, kas nozīmē, ka šiem darbiniekiem prēmijas kopumā 6444 eiro apmērā tika piešķirtas nelikumīgi, tas ir pretēji normatīvajos aktos noteiktajam, ka prēmijas amatpersonām var izmaksāt tikai saskaņā ar ikgadējo darbības un tās rezultātu novērtējumu.

Pārbaudes laikā arī secināts, ka četriem LNB darbiniekiem prēmijas izmaksātas par 10% lielākā apmērā, nekā tas pienāktos.

Prokurors, konstatējot normatīvajiem aktiem neatbilstošu rīcību, lai turpmāk nepieļautu līdzīgus gadījumus, LNB direktoram Andrim Vilkam iesniedzis prokurora iesniegumu. Tajā norādot, ka “ja prēmijas pamatojums ir darbinieka novērtējums, tad vienīgi ikgadējais novērtējums ir izmantojams par pamatu prēmijas aprēķināšanai, līdz ar to Andris Vilks, izdodot rīkojumu par prēmijām – prettiesiski piešķīra prēmijas 15 no 342 prēmētajiem darbiniekiem, jo nav paredzēti izņēmumi, kuros šo kārtību varētu neievērot vai mainīt.”

Prokurors LNB direktoram lūdz sniegt atbildi par darbībām, kas veiktas, lai novērstu izdarīto pārkāpumu sekas saistībā ar nelikumīgu prēmiju izmaksu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt