Prokuratūra pieprasa IZM papildu informāciju par «skolas.lv»

Prokuratūra nosūtījusi pieprasījumu Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) sniegt papildu informāciju saistībā ar projekta “skolas.lv” pātraukšanu, informēja Ģenerālprokuratūrā.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentā turpinās IZM sniegtās informācijas izvērtēšana sakarā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētā projekta “skolas.lv” pārtraukšanu. Ministrijai ir nosūtīts pieprasījums sniegt papildu informāciju.

Prokuratūrā norāda, ka lēmums par pārbaudes tālāko gaitu tiks pieņemts pēc materiālu saņemšanas.

Jau ziņots, ka Centrālā finanšu un līgumu aģentūra, kas uzrauga Eiropas Savienības fondu līdzekļu izlietojumu Latvijā, bija pasūtījusi projekta "skolas.lv" auditu.  Auditori secinājuši, ka projektā izvirzītie mērķis nav sasniegti, lai gan iztērēti vairāk nekā trīsarpus miljoni eiro. Un tas savukārt nozīmē, ka šie izdevumi no Eiropas fondu naudas netiks segti, bet valsts budžetam jārēķinās ar zaudējumiem.

Portāla "skolas.lv" attīstības pārbaude atklāja nepieļaujamus trūkumus projekta vadībā un uzraudzībā, kā arī lēmumu novilcināšanu. Ministrija pārbaudes rezultātus nodevusi tālākai izmeklēšanai tiesībsargājošām iestādēm.

Portāls „skolas.lv” darbu bija sācis 2008.gadā, bet piesaistīja ļoti nelielu apmeklētāju skaitu, kamēr lielu daļu tam paredzēto funkciju veiksmīgi spēja realizēt privātie uzņēmēji ar projektu „e-klase”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti