Panorāma

Lidosta – Rīgas centrs ar taksi – 67 eiro?

Panorāma

LŽA nosoda S.Roķes atlaišanu no Latvijas Radio

Ielu remonti – ģenerālprokuratūrā

Prokuratūra pēc rīdzinieku sūdzības sāk pārbaudi par gājēju drošību ielu remontu laikā

Aktīvi rīdzinieki vērsušies Ģenerālprokuratūrā, lūdzot izvērtēt gājēju drošību Rīgas ielu remonta laikā. Ģenerālprokuratūra apstiprina, ka par iesniegumu ir sākta pārbaude, un prokuratūras pārstāvji jau ieradušies Rīgas domes Satiksmes departamentā. Taču arī šāds notikumu pavērsiens nenozīmē, ka bruģa zāģētāji būtu sākuši lietot aizsargmaskas vai ūdenszāģus. Putekļu mākonī gājēji lavierē starp bruģakmens kaudzēm, bet bruģētāji mēģina netrāpīties Valsts darba inspekcijas rokās.

Valdemāra ielā bruģi zāģē, kvarca putekļiem ejot pa gaisu, nevis mazinot tos ar ūdens palīdzību. Pirmie pret šīm nejēdzībām sāka iebilst aktīvisti no domubiedru grupas "Pilsēta cilvēkiem". Viņi katru dienu rakstīja iesniegumus Rīgas pašvaldības policijai un Rīgas domes Satiksmes departamentam par fiksētajiem pārkāpumiem.

Aktīvistu rosība šķita simpātiska Kristīnai Blumbergai, tāpēc viņa lika lietā savas juristes zināšanas un tapa “pro Bono Publico” iesniegums Ģenerālprokuratūrai.

"Lūgums rosināt prokurora pārbaudi par klaju un ilgstošu likuma normu pārkāpumu. Konkrēti neizpilda noteikumus, kas nosaka ielu remontu laikā gājēju drošības ievērošanu," stāstīja Blumberga.

Pirmajā oktobrī apritēs mēnesis kopš iesnieguma saņemšanas, taču par jebkādiem rezultātiem runāt vēl pāragri. "Tiek veikta pārbaude. (..)  Mēs pārbaudām faktus, pieprasām informāciju," sacīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Tikmēr Rīgas domes Satiksmes departamentā paliek pie sava – šis ir vienīgais veids, kā remontēt ielas, tās neslēdzot un tas paskaidrots arī prokuratūras pārstāvjiem, kas bija ieradušies.

"Ir dažādi iemesli. Gan arī būvnieks neizdara līdz galam, kļūdās vai nesaprot. Ir arī gadījumi, kad trešās personas izjauc šo satiksmes organizāciju. Šī brīža satiksmes organizācija ir optimālais risinājums, lai būvdarbus vispār varētu veikt un pilnībā neslēgt satiksmi," skaidroja departamenta pārstāvis Edmunds Valpēters.

Klaja noteikumu ignorēšana uz ielām turpinās, lai gan pēc iesnieguma esot sarosījušās arī citas atbildīgās iestādes. Tostarp Valsts darba inspekcija. "Vēl vakar zāģē bruģi bez maskām, bez ūdens zāģiem, šie putekļi gan pašiem būvniekiem rada onkoloģijas riskus, gan apkārtējiem," sacīja Blumberga.

Visticamāk, prokurors pagarinās iesnieguma pārbaudi, bet iesniedzēji negrasās atkāpties. "Ja būs nepieciešams, esam gatavi pārsūdzēt un iet līdz galam!" sacīja Blumberga.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti