Prokuratūra pārsūdzēs tiesas spriedumu jaunietim par dalību Sīrijas konfliktā

Prokuratūra apelācijas kārtībā pārsūdzēs tiesas spriedumu, kurā jaunietim Mārtiņam Grīnbergam par dalību Sīrijas konfliktā piespriests četru gadu cietumsods.

Prokuratūrā informēja, ka prokurore lūgusi tiesai sagatavot pilna sprieduma tekstu krimināllietā par iesaistīšanos noziedzīgā organizācijā, piedalīšanos tās izdarītajos noziegumos un par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā Sīrijā. Pēc iepazīšanās ar pilnu spriedumu prokurore par pirmās instances tiesas spriedumu iesniegs apelācijas protestu.

Tajā pašā laikā apsūdzības uzturētāja pauž gandarījumu, ka, neskatoties uz krimināllietas sarežģītību, tā jau ir iztiesāta pirmās instances tiesā.

Kā iepriekš ziņots, Drošības policija bija noskaidrojusi, ka jaunietis darbojies teroristu grupējuma "Daīš" pusē. Taču pērn vasarā viņu aizturēja Turcijas varas iestādes un deportēja, un, nonākot Latvijā, jaunietis tika aizturēts.

Prokuratūra viņam cēla apsūdzību par prettiesisku piedalīšanos bruņotā konfliktā, un tiesas debatēs prokurore bija lūgusi apsūdzēto sodīt ar 11 gadu brīvības atņemšanu. Savukārt tiesa jaunietim piemēroja četru gadu brīvības atņemšanas sodu, nosakot probācijas uzraudzību uz diviem gadiem un sešiem mēnešiem.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka jaunietis ir no Brocēniem labi pratis angļu valodu, daudz laika pavadījis internetā un, mācoties 12.klasē, reģistrējies vienā no lielākajiem musulmaņu forumiem. Jaunietis intervijā Latvijas Televīzijai apgalvojis, ka uz Sīriju devies, jo viņu aizrāvusi islāma kalifāta ideja un viņš "meklējis patiesību". Viņš, vēl Latvijā būdams, neesot apjautis teroristu nežēlību.

Tagad jaunietis uzskatot, ka "Daīš" vervētāji viņu piemānījuši un viņš esot kļuvis par grupējuma propagandas upuri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti