Prokuratūra pārsūdzēs nosacīto sodu RNP finansistam

Prokuratūra pārsūdzēs pašvaldības uzņēmuma „Rīgas namu pārvaldnieks” bijušajam finanšu direktoram Jānim Kalniņam piespriesto nosacīto sodu par gandrīz 250 000 latu piesavināšanos, noskaidroja Latvijas Radio.

Kalniņš ir valsts un pašvaldības uzņēmumos pieredzējis finansists - iepriekš strādājis arī „Latvijas dzelzceļā” un „Latvijas Pastā”. Par viņa neilgo darba posmu „Rīgas namu pārvaldniekā” prokuratūra secināja, ka Kalniņa nodarījumi nodarīja būtisku kaitējumu uzņēmuma un Rīgas iedzīvotāju tiesībām un interesēm, jo RNP kontā esošā nauda netika izmantota rēķinu apmaksai.

Tas nodarīja arī kaitējumu uzņēmuma reputācijai un netiešus zaudējumus saistībā ar papildu slodzi klientu apkalpošanā. Prokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga stāsta, ka valsts spriedumu pārsūdzēs.

„Prokurors bijušajam „Rīgas namu pārvaldnieks” bijušajam finanšu daļas vadītājam par piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā tiesu lūdza piemērot reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem ar mantas konfiskāciju, bet tiesa piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un pārbaudes laiku uz pieciem gadiem,” norāda prokuratūras pārstāve Aiga Šēnberga.

Spriedumā minēts, ka, ņemot vērā aizstāvja viedokli, apsūdzētā personību, to, ka viņš agrāk nav tiesāts, savu vainu atzina un izdarīto nožēlo, tiesa iegūst pārliecību, ka vainīgais, sodu neizciešot, turpmāk neizdarīs likumpārkāpumus. Ar pavisam citām izjūtām nekā prokuratūra spriedumu sagaidīja aizstāvība. „Mēs netaisāmies pārsūdzēt, mēs tiesas spriedumam piekrītam. Pēc būtības jau varēja būt bargāks nekā prasīja prokuratūra, vienīgi prokuratūra prasīja reālu sodu, bet piesprieda nosacītu sodu (..) Es uzskatu, ka tiesas spriedums ir objektīvs. Tie tomēr ir saimnieciski noziegumi un ir jādod cilvēkam iespēja,” norāda Jakobijs.

Ar Kalniņu saistītās firmas kontā arestētos gandrīz 170 000 latu tiesa nosprieda atdot „Rīgas namu pārvaldniekam”. Vēl neatgūtos teju 80 000 latu no Kalniņa par labu pašvaldības uzņēmumam piedzīs kā materiālā kaitējuma kompensāciju. Līdz šim Kalniņam, kurš tagad strādā par auditoru kādā firmā, atmaksāt izdevies vien nepilnu tūkstoti latu, un viņa advokāts atzīst, ka visu summu atdot izdosies vien pēc daudziem gadiem. Tiesa arī nolēma konfiscēt kriminālprocesā arestētos Kalniņa transportlīdzekļus - automašīnu „Kia Sorento”, motociklu „Honda” un piekabi laivu vešanai. Par šo sprieduma daļu advokāts Jakobijs nav priecīgs. Viņš norāda, ka līdzekļus, pārdodot šīs mantas, varēja atdot cietušajai pusei.

Savukārt "Rīgas namu pārvaldnieks" izsaka cerību, ka Kalniņš atmaksās līdzekļus, ko iepriekš bija piesavinājies. „Mūsu ieskatā šis spriedums nav adekvāts un taisnīgs, jo, iepazīstoties ar spriedumu, mēs konstatējām, ka, pirmkārt, nav atgriezti visi līdzekļi, ko Kalniņa kungs bija piesavinājies. Visa mūsu iedzīvotāju nauda nav pilnā mērā atgriezta. Otra lieta: sodam nav audzinoša rakstura. Tas ir nosacīts, nav reālas brīvības atņemšanas. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja darīt nelikumīgas lietas un dabūt nosacītu sodu,” norāda „Rīgas namu pārvaldnieka” valdes loceklis Dzintars Arbidāns.

Jāpiebilst, ka dažus mēnešus pēc naudas piesavināšanās no savas darba vietas Kalniņš ziedoja 500 latus Rīgā pie varas esošajam „Saskaņas centram”. Aprīļa vidū apvienības līderis un Rīgas mērs Nils Ušakovs Latvijas Radio solīja, ka tuvākās nedēļas laikā no šī ziedojuma atteiksies, tomēr partiju finanšu datu bāzē redzams: tas vēl nav noticis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti