Prokuratūra pārbaudīs «oligarhu lietas» izmeklēšanu un lietas izbeigšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Prokuratūra pārbaudīs “oligarhu lietas” izmeklēšanā pieņemto lēmumu, tai skaitā par kriminālprocesa izbeigšanu, pamatotību, taču neveidos tam tiesībsargājošo iestāžu starpinstitucionālo komisiju.

Veidot starpinstitucionālo komisiju no tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem un sākt resorisko pārbaudi, kuras laikā pārbaudīt kriminālprocesa uzsākšanas pamatotību un izmeklēšanas gaitu, izdarot secinājumus par attiecīgo amatpersonu rīcību un iespējamo atbildību, aicināja "oligarhu lietas" parlamentārās izmeklēšanas komisija.

Prokuratūra skaidro, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu resoriskā pārbaude ir pārbaude attiecībā uz iespējamu likuma pārkāpumu, izmantojot iestādes darbību regulējošajā likumā noteiktās pilnvaras, kas nav kriminālprocesuālās pilnvaras.

Ievērojot šīs normas prasības, resoriskā pārbaude kriminālprocesa izmeklēšanas izvērtēšanai nav piemērojama un ģenerālprokuroram nav tiesību izveidot starpinstitucionālu komisiju no tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem resoriskās pārbaudes sākšanai.

“Oligarhu lietā” izmeklēšanu uzraudzīja Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Māris Leja.

Tādēļ “šī kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā pieņemto lēmumu, tai skaitā par kriminālprocesa izbeigšanu, pamatotības pārbaudi uzdots veikt amatā augstākam prokuroram”, informēja prokuratūra. Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors ir Modris Adlers.

Iepriekš parlamentārās komisijas vadītāja Inguna Sudraba pauda pārliecību, ka šīs lietas izmeklēšanas laikā notikusi "skaļa bļaustīšanās un šovu taisīšana", bet reāli fakti un pierādījumi neesot savākti.

KONTEKSTS:

Saeima izmeklēšanas komisiju izveidoja pēc žurnāla "Ir" publiskotajām “Rīdzenes sarunām”, kurās tā saucamie oligarhi – Aivars Lembergs, bijušie politiķi Andris Šķēle un Ainārs Šlesers – un pazīstami uzņēmēji esot pārrunājuši ietekmes sfēras dažādos uzņēmumos ar valsts kapitālu, augstu amatpersonu gāšanu un to, kā pārņemt varu medijos.

KNAB pērn 22. februārī paziņoja, ka ir izbeidzis "oligarhu lietu", nekonstatējot noziedzīga nodarījuma sastāvu. Žurnāls "Ir", kas publicēja daļu "Rīdzenes sarunu" atšifrējumu, rakstīja, ka "oligarhu lietā" noklausītās politbiznesmeņa Šlesera sarunas liek apšaubīt likumsargu darba kvalitāti un lēmumu šo lietu izbeigt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti