Sadaļas Sadaļas

Prokuratūra brīdina Skrundas vietvaru par atkritumu apsaimniekošanas nepietiekamu uzraudzību

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors izteicis brīdinājumu Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā, pieļaujot situāciju, kad atsevišķām personām ilgstoši nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 15. panta 1. punktu sadzīves atkritumu apsaimniekošana ir pašvaldības autonomā funkcija un Atkritumu apsaimniekošanas likuma 8. pants paredz pašvaldībām pienākumu organizēt atkritumu apsaimniekošanu savā administratīvajā teritorijā.

Konkrētajā gadījumā divām privātpersonām ilgstoši - no 2017.gada 1.janvāra līdz šim brīdim - nav noslēgti atkritumu apsaimniekošanas līgumi.

Skrundas novada pašvaldības Administratīvajai komisijai, konstatējot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā 75. panta otrajā daļā paredzēto administratīvā pārkāpuma sastāvu, ir pienākums piemērot personai paredzēto sodu. Savukārt pēc soda piemērošanas personai ir jādod saprātīgs termiņš, kas būtu nepieciešams atkritumu apsaimniekošanas līguma noslēgšanai, un pēc šī termiņa notecējuma ir jāpārbauda, vai persona ir izpildījusi šeit minēto normatīvo aktu prasības un noslēgusi atkritumu apsaimniekošanas līgumu, norādīja prokuratūrā.

Ņemot vērā iepriekš minēto un pamatojoties uz Prokuratūras likuma 18. pantu, izteikts brīdinājums Skrundas novada pašvaldībai par nepietiekošu uzraudzību atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt