Prokuratūra brīdina Auguli par vēršanos pret «trauksmes cēlājiem»

Prokuratūra nosūtījusi labklājības ministram Uldim Augulim (ZZS) brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem. Ministrs dažu mēnešu laikā pret sociālās aprūpes centra «Zemgales» direktoru Ilgoni Leišavnieku sācis jau trešo disciplinārlietu. 

Disciplinārlieta pret Leišavnieku sākta par to, ka viņš tiesībsargājošās iestādes aicinājis izmeklēt seksuālas vardarbības gadījumu pansionātā «Ziedkalne» Vilces pagastā.

Ģenerālprokuratūrā skaidro, ka runa ir par aprūpes centra „Zemgale” vadības rīcībā nonākušām ziņām, ka tā padotības iestādē pansionātā "Ziedkalne" kāds klients seksuāli izmantojis citu, bet darbinieki nav centušies to novērst. Ziņas pārbaudē daļēji apstiprinājušās, tādēļ centra „Zemgale” direktors Leišavnieks vērsies policijā, kas sākusi kriminālprocesu. Par to Leišavnieks informējis arī Labklājības ministriju.

Domstarpības Leišavnieka un labklājības ministra Ulda Auguļa vidū sākās līdz ar ministra nokļūšanu amatā šogad janvārī. Leišavnieks tikko no darba bija atbrīvojis padoto pansionāta "Ziedkalne" vadītāju Aiju Petuhovu, jo pārbaudē secināja – viņas vadībā iestādē pieļauti būtiski pārkāpumi. Administrācijai tika pārmests, ka tā sadarbībā ar Valsts policiju centusies izrēķināties ar kādu klientu, vainojot viņu cita invalīda pazušanā. 

Augulis nepiekrīt, ka cenšas noslēpt pārkāpumus pansionātā "Ziedkalne" vai sargāt tā vadību, atlaižot Leišavnieku: „Ja ir pārkāpumi, tad tie ir jāizmeklē, nevis jāmēģina no kāda atbrīvoties. Nav nekā personīga."

Taču, veicot prokurora pārbaudi, 2.jūnijā Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Augulim nosūtījis prokurora brīdinājumu par nepieļaujamību vērsties pret amatpersonām, kuras ziņo tiesībaizsardzības iestādēm par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti