Prokuratūra apsūdz bijušo «Rīgas centrāltirgus» amatpersonu Litvinu par kukuļņemšanu

Prokuratūra uzrādījusi apsūdzību bijušajam AS "Rīgas centrāltirgus" Iepirkumu komisijas vadītājam Vitālijam Litvinam par kukuļņemšanu un kukuļņemšanas mēģinājumu, noskaidroja aģentūra LETA.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūru LETA informēja, ka vienai personai apsūdzība celta par kukuļņemšanu un kukuļņemšanas mēģinājumu.

Savukārt vēl divām personām apsūdzība uzrādīta par krāpšanu organizētā grupā.

Pirmstiesas izmeklēšanas interesēs prokuratūra patlaban plašākus komentārus nesniedz, līdz ar to nav zināma inkriminētā nozieguma shēma. Lietu pirms nodošanas kriminālvajāšanai izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), no kura iepriekš izplatītās infografikas varēja secināt, ka amatpersona, iespējams, apmaiņā pret kukuļiem nodrošināja tirdzniecības vietu pārdevējiem, apejot noteikto rindas kārtību.

Jau ziņots, ka citā krimināllietā piecas bijušās "Rīgas centrāltirgus" amatpersonas un darbinieki apsūdzēti par piesavināšanos un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Viens no apsūdzētajiem ir Litvins.

"Firmas.lv" pieejamie dati liecina, ka 2017. gadā "Rīgas centrāltirgus" apgrozījums bija 7,02 miljoni eiro, bet zaudējumi - 796 163 eiro. 2016. gadā "Rīgas centrāltirgus" strādājis ar 45 735 eiro peļņu. Pēc tirgus vadītāja Arta Druvinieka iepriekš teiktā, arī 2018. gadā uzņēmums strādājis ar nelielu peļņu.

"Rīgas centrāltirgus" teritorija ir 7,2 hektārus liela, un tajā darbojas pieci vēsturiski paviljoni ar kopējo platību 15 000 kvadrātmetru. Ik dienu tirgu apmeklē aptuveni 60 000 cilvēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti