Projekts «PuMPuRS» uzsāk jaunu motivācijas programmu pusaudžiem, kas zaudējuši interesi par mācībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sešpadsmit pusaudži no visas Latvijas, kuriem dažādu iemeslu dēļ radušies riski pārtraukt mācības, uzsākuši dalību pirmajā motivācijas nometnē “Pumpurs”, informē Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāve Liene Bērziņa.

Nometnē pusaudžiem būs iespēja bez maksas iziet īpaši izstrādātu programmu, lai uzlabotu savu psihemocionālo veselību, apgūtu dzīvesprasmes un celtu motivāciju mācībām. Pirmajā “Pumpurs” nometnē atbalstu jauniešiem sniegs arī Latvijā pazīstamas personības un mūziķi.

Programmu ir izstrādājusi ekpertu komanda Nils Konstantinovs, Lauma Žubule, Maira Dzene un mentoru komanda Artūrs Višs, Edgars Krišs Stalidzāns, Laura Bickovska. Projektu īsteno zinātnes un mācību centrs “Cilvēks un visums” sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru.

“Viens no pusaudža vislielākajiem dzīves riskiem ir izkrist no skolas vai palikt kādā klasē uz otru gadu. Tas fundamentāli pasliktina visas viņa tālākās dzīves un karjeras izredzes. Turklāt, šim riskam visvairāk ir pakļauti tieši bērni, kas jau nāk no augsta sociālā riska vidēm.  Projekts “Pumpurs” līdz šim Latvijas skolās ir ļoti daudz ieguldījis, lai samazinātu šos riskus, piedāvājot individuālo atbalstu skolēniem. Un mēs ļoti priecājamies, ka šogad ir iespēja iet vēl soli tālāk, izmēģināt jaunas formas un veidot šo motivācijas programmu brīvdabas nometnes formātā. Īpaši svarīgi tas ir pēc-pandēmijas periodā, kad liela daļa motivācijas problēmu saistās ar pusaudžu mazkustīgumu, digitālo ierīču pārmērīgu lietošanu un konstruktīvu aktivitāšu trūkumu. Šīs visas ir lietas, kuras mēs pusaudžiem varam kompensēt brīvā dabā, ar terapeitisku aktivitāšu programmu,”  stāsta viens no programmas veidotājiem, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs.

Motivācijas nometnes pusaudžiem “Pumpurs” ir balstīta pozitīvās attīstības pieejā, kas tiek plaši izmantota ASV darbam ar sociālā riska jauniešiem, norāda programmas veidotāji. Nodarbībās tiks pielietotas brīvdabas terapijas metodes, izmantojot dzīvi brīvā dabā kā terapeitisku rīku jauniešu pašizziņai, dzīves prasmju apguvei un labākai emociju regulācijai. Visas šīs lietas ir pierādīti saistītas ar mazākiem skolas pamešanas riskiem.

Tāpat motivācijas nometnes laikā jauniešiem būs iespēja saņemt individuālo psihoterapeitisko atbalstu, iepazīties ar iedvesmojošām personībām un apgūt svarīgas pastāvīgās dzīves prasmes, tādas kā ēstgatavošana un konfliktu risināšana.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti