Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atbalsts māmiņām cīnās par balvu

Projekts «Nepalikt vieniem klusumā» izvirzīts finālā prestižai Eiropas Savienības balvai

Lai nedzirdīgas sievietes dzemdībās varētu sazināties ar ārstiem, bet pēc tam veiksmīgi sāktu mazulīša barošanu ar krūti, Latvijas Nedzirdīgo savienībā pirms pāris gadiem radīts atbalsta projekts "Nepalikt vieniem klusumā". Tagad šī iniciatīva novērtēta arī starptautiski un 140 projektu vidū Latvijā radītais atbalsts nedzirdīgajām māmiņām izvirzīts finālā prestižai Eiropas Savienības balvai.

Februārī dzimušais puisēns ir aktīvs, priecīgs un... dzirdīgs. Savukārt viņa nedzirdīgā mamma Ilze dēlēna dzemdībās arī tika pie balss. Ilzei palīdzēja Gunta, kura skaidroja notiekošo zīmju valodā un palīdzēja saziņā ar ārstiem.

Ar atbalsta personu palīdzību pasaulē nākuši jau 16 mazuļi. Māmiņām palīdz arī pēc dzemdībām,  atbalsta personas ir klāt, lai veiksmīgi uzsāktu krūts barošanu un nu kādai ģimenei dosies līdzi arī uz mākslīgās apaugļošanas procedūru.  Bet 40 māmiņas un viņu bērni tagad tiekas īpašā māmiņu klubā, kuru Latvijas Nedzirdīgo savienības dienas centrā „Rītausma” Zasulaukā vada Arta.

Šī speciālistu komanda jaunajām māmiņām dod ne vien informāciju, bet arī emocionālu atbalstu, drošības sajūtu un iespēju uzticēties. Kad projektam beidzās Eiropas fondu nauda, tās finansēšanu pārņēma Rīgas pašvaldība.

Tagad projekts "Nepalikt vieniem klusumā" kā viens no sešiem nominantiem izvirzīts kategorijā "Sieviešu iespējas un aktīva līdzdalība" konkursā „RegioStars Awards”.  Tā Eiropas Komisija apbalvo veiksmīgākos, inovatīvākos un iedvesmojošākos projektus. Latvijā īstenots projekts izvirzīts pirmo reizi desmit gadu konkursa pastāvēšanas vēsturē.

„ Man pašai sev sist pa plecu kautrīgi. Bet esam unikāls projekts. Un mēs no 140 esam finālā. Es aicinu balsot par mums – vienkārši atbalstīt, lai mūs pamana, lai dzird,”  saka projekta vadītāja Diāna Zālamane-Leite.

Pie balvas varam palīdzēt tikt arī mēs, ja vien atdodam savu balsi kādā no sociālo tīklu platformām. Nobalsot par nedzirdīgo māmiņu atbalsta projektu var ikviens, jo pašlaik visā Eiropā notiek balsošana par  "Simpātiju balvu".

Balsot var ar e-pastu, arī platformā "Facebook" un "Instagram".  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti