Projektā palīdz atrast darbu jauniešiem ar psihiskās veselības problēmām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijā ir ap 90 000 cilvēku, kuriem diagnosticētas garīga rakstura vai psihiskās veselības problēmas, saka biedrībā "Palīdzība integrācijā, nodarbinātībā, socializācijā" (PINS). Tā pašlaik uzsākusi liela mēroga atbalsta projektu, palīdzot jauniešiem ar garīga vai psihiska rakstura traucējumiem iekļauties darba tirgū un sabiedrībā.

Biedrības valdes loceklis Norberts Snarskis ir pārliecināts, ka šie cilvēki var strādāt ļoti dažādus darbus – uzkopt, gatavot ēdienu, aprūpēt dzīvniekus un palīdzēt senioriem.

Tomēr attiecībā uz viņu nodarbināšanu gan sabiedrībā, gan darba devēju vidū vēl aizvien valda dažādi aizspriedumi.

Projekta laikā secināts, ka tieši sākums darba gaitās gandrīz nevienam nav viegls un pašsaprotams, ir vajadzīgs atbalsts, cilvēks, kas mudina un palīdz darba gaitās un ikdienā. Latvijā tas gulstas uz šo cilvēku ģimenes locekļu pleciem, un biedrība aicinājusi Labklājības ministriju (LM) rast kādu risinājumu.

"Mēs šobrīd gribam vairāk runāt par to, ka ir vajadzīgs atbalsts – pastāvīgs atbalsts šiem cilvēkiem.  Principā viņiem ir vajadzīgs šis  līdzcilvēks.

Šobrīd valstiski mēs izmantojam ģimeni, bet tas īstenībā nav pareizi, jo tad mēs ģimeni padarām par līdzatkarīgu šim cilvēkam. Mums vajag, lai viņš dzīvo savu neatkarīgo dzīvi, nosacīti ar savu aprūpētāju vai savu mentoru, vai savu palīgu, vai līdzcilvēku," sacīja Snarskis.

Šādu atbalsta personu nodrošināšana nebūtu darba devēja uzdevums. Bet par to, biedrības ieskatā, būtu jāparūpējas valstij.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti