Viņa norādīja, ka valsts mēģina skaļi propagandēt, ka darbā jāpieņem cilvēki ar invaliditāti un mazaizsargātas personas, un tādēļ tai ir jārāda piemērs. Tāpat ir saprotama arī uzņēmēju pozīcija, kas nevar pieņemt darbā cilvēku, kurš dienā nostrādās četras stundas, bet atalgojumu saņems par astoņām. Anča uzsvēra, ka būtu jāveido atbalsta sistēmas šādiem uzņēmējiem.
Runājot par maija nogalē gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām, Anča norādīja, ka, pretēji tā dēvēto populistu retorikai, Latvija vienatnē izdzīvot nevar. "Mēs ["Progresīvie"] nenoliedzam Latvijas vērtības. Taču Latvija kā valsts viena izdzīvot nevar. Mēs esam uz robežas - starp Krieviju un Eiropas Savienību," sacīja Anča.
Savukārt vaicāta par attieksmi pret Uzvaras dienas svinēšanu 9. maijā, Anča teica, ka cilvēkiem ir dažādas sajūtas par šo datumu. "Varam teikt, ka tā bija uzvara Tēvijas karā par fašistisko Vāciju, varam teikt, ka komunistu uzvara [karā]. Nevar vienā teikumā atbildēt, bet tā nav Latvijas uzvara," sacīja "Progresīvo" pārstāve, norādot, ka 9. maijā labāk atzīmēt Eiropas dienu.
KONTEKSTS:
Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas notiks 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.
Ja EP vēlēšana notiktu aprīļa vidū, tad no partijām, kuras iesniegušas sarakstus vēlēšanām, vispopulārākā būtu "Saskaņa". Par to liecina Latvijas Televīzijas pasūtījumā veiktais SKDS pētījums, kura laikā aptaujāti aptuveni 1000 cilvēku visā Latvijā.
Par "Saskaņu" aprīlī balsotu 15% pilsoņu, tālāk seko "Jaunā Vienotība" – 11,7%, tad "Attīstībai/Par!" – 10,6% un Nacionālā apvienība (NA) – 8,1%. Pa pēdām NA seko Latvijas Krievu savienība (LKS) – 5%, tad "Progresīvie" – 4,5% un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 3,7%.