Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Turpina pieteikt līderus Eiroparlamenta vēlēšanām

«Progresīvo» saraksta līdere Eiroparlamenta vēlēšanās būs «Sustento» vadītāja Anča

Partijas “Progresīvie” Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu saraksta līdere būs ilggadējā cilvēktiesību aktīviste un cilvēku ar invaliditāti interešu aizstāve, organizācijas “Sustento” vadītāja Gunta Anča, liecina partijas paziņojums.

 “Anča ir pieredzējusi sabiedrības interešu aizstāvības darbā Eiropas līmenī, kopš 2004. gada brīvprātīgā kārtā esot Latvijas pārstāve Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā. Saraksta līdere ir arī Eiropas Cilvēku ar invaliditāti foruma ģenerālsekretāre un Eiropas Sieviešu lobija valdes locekle. Gunta Anča ir arī Trīszvaigžņu ordeņa kavaliere. Guntai Ančai ir sociālā darba kvalifikācija un maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā,” norādīts partijas paziņojumā.

Anča uzsver, ka “pēdējos gados Eiropas Savienība (ES) ir uzsākusi vairākas iniciatīvas darba tirgus un sociālās drošības jomās – [darbojas] Eiropas Sociālo tiesību pīlārs, Eiropas Pieejamības akts, kā arī liela daļas ES sociālā fonda plānošana nevienlīdzības mazināšanai un cilvēku sociālās drošības stiprināšanai”.

“Mana pieredze Eiropas Savienībā rāda, ka pat viena balss spēj mainīt situāciju, un es gribu šo balsi piedāvāt tieši veselības un sociālās politikas jomās,” pauda Anča.

Saraksta otro vietu ieņems partijas priekšsēdētājs Roberts Putnis, kurš bija partijas premjera amata kandidāts 13. Saeimas vēlēšanās.

Putnis ir viens no Latvijā pirmās Eiropas idejai veltītās nevalstiskās organizācijas - kluba “Māja” - izveidotājiem, ir vadījis Jauno Eiropas federālistu organizāciju Vācijā kā reģionālā, tā nacionālā līmenī. Putnis ir arī ilggadējs “Eiropas Kustības Latvijā” biedrs un šobrīd valdes loceklis.  

Roberts Putnis norāda uz draudiem Eiropas Savienības nākotnei, kas izriet no populistu un labējo ekstrēmistu pieaugošās ietekmes Eiropas politikā. Tāpēc viņš uzsver nepieciešamību iestāties par fundamentālām brīvībām un cilvēktiesībām, kā arī nostiprināt vārda un mediju brīvību. Kā savas prioritātes Eiropas politikā Putnis izvirza Eiropas mēroga cīņu pret organizēto noziedzību un korupciju, kā arī lielāku patērētāju aizsardzību, kas iespējama tikai Eiropas līmeņa sadarbībā.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks tieši pēc četriem mēnešiem – 25. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti