Rīta intervija

LB ekonomisks Andris Strazds par ekonomisko krīzi Turcijā

Rīta intervija

Intervija ar Nacionālās apvienības Visu Latvijai - TB/LNNK pārtāvi Robertu Zīli

Partijas "Progresīvie" līderis Roberts Putnis par partijas programmu, iecerēm

«Progresīvo» līderis apšauba sadarbību ar «Saskaņu» un ZZS, bet neizslēdz – ar «KPV LV»

Gadījumā, ja partijai “Progresīvie” izdodas tikt ievēlētai 13.Saeimas sasaukumā, partijas līderis Roberts Putnis apšauba iespēju sadarbībai ar “Saskaņu” un Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS), bet nesteidz izslēgt sadarbību ar “KPV LV”.

Intervijā Latvijas Radio Putnis pauda pārliecību, ka Latvijā nepieciešams jauns sociāldemokrātiskas un “zaļas” politikas piedāvājums. “Domāju – “Progresīvo”  piedāvājums ar sociāldemokrātisko un zaļo redzējumu ir tāds, kuram nav alternatīvas pašlaik Latvijā. Tāpēc svarīgi to uzturēt un piedāvāt vēlētājiem,” pauda partijas līderis.

“Progresīvo” skatījumā jau ar nākamo gadu ir iespējams palielināt finansējumu veselības aprūpei. “Līdz 2024.gadam, ja mēs beidzot kā valsts mobilizētos mērķim 8% no iekšzemes kopprodukta veselības aprūpes finansējumam, (..) tad sešu gadu laikā mēs kā valsts varētu dubultot esošo veselības aprūpes finansējumu,” sacīja Putnis. Viņš arī norādīja, ka nepieciešama būtiska veselības aprūpes sistēmas sakārtošana.

Savukārt garantēto iztikas minimumu varētu pacelt no 2020.gada, lēš partijas līderis.

Partijai pašlaik galvenā problēma esot mazā atpazīstamība. “Ņemot vērā ierobežotos resursus, kas mums ir, no vienas puses, un, no otras puses, mēs kā partija esam izvēlējušies nebūt populisti, nenodarboties ar demagoģiju vai vēlētāju maldināšanu,” sacīja Putnis.

Taujāts par sadarbību ar citiem politiskajiem spēkiem, ja “Progresīvie” vēlēšanās saņems pietiekamu vēlētāju atbalstu iekļūšanai Saeimā, Putnis kritizēja “Saskaņu” un Zaļo un Zemnieku savienību: “Mēs kā vienas medaļas divas puses redzam “Saskaņu” un Zaļo un Zemnieku savienību. Tur iet roku rokā ietekme un pakļaušanās ārvalsts politiskajai ietekmei Latvijā. Un, no otras puses, ko mēs labi zinām no Krievijas stratēģijas – politiskās korupcijas izmantošana citās valstīs, lai ietekmētu valsts virzību sev vēlamā virzienā.”

Viņaprāt, ZZS Latvijā iemieso “oligarhu laikmetu”.

Savukārt komentējot sadarbības iespējas ar “KPV LV”, Putnis pauda, ka populistiska piedāvājuma partijām grūti prognozēt rīcību. Vienlaikus viņš atzina, ka viņam kā kādreizējam Kultūras ministrijas ierēdnim pieredze darbā ar “KPV LV” līderi Artusu Kaimiņu bija konstruktīva un iespējama. “Mana pieredze šobrīd nav viennozīmīgi slikta,” pauda Putnis, piebilstot, ka viņš neatbalsta populistisku politiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti