Interese par paredzamo atbalstu ir liela, jo šādu programmu jau labu laiku nav bijis, saka partnerību un pašvaldību darbinieki. Lielākoties idejas, ko gatavojas īstenot iedzīvotāji programmas ietvaros, vērstas uz uzņēmējdarbību, pakalpojumu sniegšanu, bet mazāk - uz mājražošanu.
Šobrīd, ņemot vērā iedzīvotāju, biedrību un uzņēmēju aktivitāti Lauku atbalsta dienesta (LAD) LEADER programmā, atbalsta naudas var sākt pietrūkt. „Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība „Kaimiņi”” vadītāja Inga Krekele atzinīgi raugās uz aktivitāti visas Latvijas un tepat kaimiņu novadu mērogā, sakot - parasti finansējums tiek pieprasīts divas trīs reizes vairāk, nekā ir izsludināts konkursā. Priecē, ka aktīvi ir uzņēmēji - mazajiem uzņemējiem ir iespējams saņemt atbalstu ar 70% intensitāti, kas ļoti palīdz jaunas uzņemējdarbības attīstībā.
Interese ir milzīga, ideju daudz - labas, vērīgas un vērstas uz lauku dzīves uzlabošanu un jaunu pakalpojumu sniegšanu. Piemēram, biedrība, kā stāsta tās pārstāve višķāniete Olga Bērtule, šajā atbalsta programmā gatavojas atklāt šautuvi medniekiem:
”Mums plānojas atklāta tipa šautuve. Medniekiem tas ir aktuāli, jo nav kur trenēties, īpaši ar tiem ieročiem, kurus viņi lieto. Latgalē mēs būsim vienīgie, kas varēs šādas nodarbes noorganizēt.”
Višķu pagastā rosina idejas arī par velo un moto pakalpojumiem, kvadraciklu remontiem. Galvenais, ka idejas vērstas uz uzņēmējdarbību un jaunu darba vietu radīšanu, atzīst blakus novada biedrības “Krāslavas rajona partnerība” vadītāja Zane Ločmele un Krāslavas novada domes attīstības nodaļas vadītāja Ināra Dzalbe, tur projektus sāks pieņemt ar 27. maiju. Arī tur jūtama liela interese, Dagdas un Aglonas novadā projekti attīstīs uzņemējdarbību, radīs jaunas darba vietas, kas ir īpaši svarīgi.
LAD LEADER programma paredzēta līdz 2020. gadam, un tās galvenie uzdevumi ir uzlabot sociālo situāciju laukos, veidojot labvēlīgu vidi dzīvošanai, uzņēmējdarbībai un lauku teritoriju attīstībai.