Profesionālo skolu audzēkņi Zaļeniekos sacenšas krāsošanas un apdares meistarībā

Ar Rīgas Celtniecības koledžas un Sveķu internātpamatskolas komandu uzvaru Zaļeniekos noslēdzies profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkurss krāsošanas un dekoratīvās apdares darbos. Katrai no 16 komandām  bija jānokrāso un jāizveido kompozīcija skolas gaitenī astoņu kvadrātmetru platībā. Zaļeniekos konkurss notika jau trešo reizi un šogad tajā piedalījās par četrām komandām vairāk nekā pagājušajā gadā.

Pēc pavasara brīvdienām Zaļenieku pamatskolas audzēkņus sagaidīs divi atjaunoti gaiteņi. Tas ir krāsošanas un dekoratīvās apdares konkursa uzdevums 16 profesionālo skolu audzēkņiem, kuru veicot gan jāatceras, ka žūrija paveikto vērtēs vienu reizi, bet skolēni - vēl ilgus gadus.

Smiltenes tehnikuma Alsviķu struktūrvienības audzēkne Samanta Andiņa saka, ka pats grūtākais bija līnijas savilkt un nokrāsot precīzi.

Kā allaž meitenes vairāk izceļas ar rūpīgu attieksmi pret darbu, bet puiši ar ātrumu. Žūrijas kritēriju saraksts ir krietni garāks, tomēr galvenais ir ne vien katras komandas veikums savā laukumā, bet kopējais iznākums.

Žūrijas komisijas pārstāvis Juris Šulcs uzskata, ka jaunieši ir sākuši iet pa pareizo ceļu īstajā virzienā. "Protams, vēl ir nepieciešama darba pieredze, kuru skolā nevar iemācīt. Bet par darba kultūru, par to kā darīt, par to, ka ir jāpadomā pirms tu dari, to viņiem pedagogi noteikti ir iemācījuši," sacīja Šulcs.

Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu meistarības konkursi notiek jau kopš 2008. gada, un lielākais ieguvums ir pieredze un spēja novērtēt konkurenci, kas būs ļoti nepieciešama, nonākot darba tirgū.

Rēzeknes tehnikuma audzēkne Linda Temne saka, ka Rēzeknē ir augstskola, un tālāk var mācīties interjera dizainu. Par darba iespējām viņa pagaidām vēl īsti nav domājusi. "Ir firmas, kas nodarbojas ar interjera dizainu. Mums skolā arī  ir divas skolotājas, kurām ir savas firmas, varbūt kaut kas sanāks," viņa saka.

Maijā līdzīgs konkurss notiks Limbažos, kur savu meistarību rādīs profesionālo skolu pedagogi.              

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti