Profesionālākajiem karavīriem paredzēta jauna piemaksa

Valdība otrdien, 15.maijā, skatīs grozījumus noteikumos, kas paredz jaunu speciālu piemaksu, kuru attiecinās uz Latvijas armijas profesionālākajiem karavīriem, lai samazinātu šādu speciālistu atvaļināšanās risku.

Šobrīd noteikumos ir definēti divu veidu speciālo piemaksu veidi karavīram, proti, piemaksa karavīram par tāda dienesta uzdevumu izpildi, kas saistīts ar paaugstinātu risku tā veselībai, kā arī par dienestu specifiskos apstākļos. Abi speciālo piemaksu veidi tika izveidoti par pamatu ņemot specifiskos dienesta apstākļus un ar tiem saistītos riskus.

Šī brīža noteikumu regulējums neparedz iespēju karavīru kopējo atalgojuma apmēru ietekmēt, pamatojoties uz tā profesionalitātes rādītājiem.

Ar noteikumu grozījumiem

paredzēts jauns speciālās piemaksas veids iestādei pieejamo finanšu līdzekļu ietvaros,

kurš tiks attiecināts uz profesionālākajiem karavīriem Nacionālajos bruņotajos spēkos, ar mērķi samazināt šādu karavīru atvaļināšanās risku. Jaunā speciālā piemaksa būs līdz 25% no mēnešalgas karavīram.

Profesionālākie karavīri šīs piemaksas piešķiršanai tiek identificēti specifisku, augsti profesionālu dienesta pienākumu izpildes kontekstā, kas prasa pieredzi un zināšanas kompleksu jautājumu izpratnē un risināšanā, kas attiecināmi uz dažāda veida un ranga mācību plānošanu, organizēšanu, vadību un atbalsta sniegšanu.

Tāpat šai piemaksai tiek orientēti tādi karavīra dienesta pienākumi, kas saistāmi ar jau uzskaitītām kvalitātēm, ar mērķi nodrošināt sabiedroto spēku atbalstu kolektīvās aizsardzības ietvaros vai darbības ar valsts noslēpuma objektiem, ja tie saistīti ar valsts drošību, aizsardzību vai sabiedroto atbalstu.

Noteikumi pirmreizēji izdoti 2012.gadā, taču šajā laika periodā ir ievērojami mainījusies Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu izpildes specifikācija, tostarp, karavīru dienesta pienākumu izpildes uzdevumi, kur daudzu izpildei ir nepieciešama augsta profesionalitāte un zināšanas.

Starptautiskās drošības situācijas izmaiņu rezultātā Nacionālie bruņotie spēki ir saskārušies ar jauniem izaicinājumiem valsts aizsardzības un NATO kolektīvās aizsardzības sistēmas nodrošināšanas jomā, kuru risināšanai ir nepieciešama ievērojama personāla resursu mobilizācija. Šo procesu norise ir saistīta arī ar nepieciešamību nodrošināt valsts noslēpuma objektu aizsardzības prasību izpildi un papildus zināšanu un prasmju apguvi darbībai starptautiskā vidē.

Konkrētu piemaksas apjomu, kā arī laikposmu, par kuru nosakāma piemaksa, atbilstoši jau pieejamiem finanšu resursiem Aizsardzības ministrijai iepriekš piešķirtā budžeta ietvaros noteiks Nacionālo bruņoto spēku komandieris ar speciālu rīkojuma dokumentu.

Noteikumi stāsies spēkā 2018.gada 1.jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt