Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Lienu Grīnu

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Lubānu

Intervija ar Mihailu Papsujeviču

Probācijas dienests: Piespiedu darbs par dzimumnoziegumiem - pārsvarā «Romeo un Džuljetas» gadījumos

No vairāk nekā 105 probācijas dienesta redzeslokā esošajiem dzimumnoziedzniekiem tikai sešiem ir piespriests vien piespiedu darbs, intervijā LTV “Rīta Panorāmai” pastāstīja  Valsts probācijas dienesta (VPD) vadītājs Mihails Papsujevičs.

Viņš teica, ka visbiežāk piespiedu darbu gan piespriež par dzimumatteicībām ar personu, kas nav sasniegusi 16 gadu vecumu, un visbiežāk tie ir  “Romeo un Džuljetas”  gadījumi – jaunietim jau ir 18 gadi, bet meitenei – 15 gadi.

Dienesta vadītājs skaidroja, ka lielāka uzmanība pievērsta cilvēkiem, kuriem ir vidējs un augsts nozieguma atkārtošanas risks. Bieži vien jāsāk ar to, lai cilvēki vispār saprastu, ka viņi pastrādājuši noziegumu, jo liela daļa dzimumnoziedznieku noliedz to, ka viņi ir dzimumnoziedznieki.

Pirmais, kas jāpanāk, lai tie sev to atzītu, un tad mācītos sevi kontrolēt un apturēt, skaidroja Papsujevičs.

Viņš uzsvēra, ka probācijas darba galvenais mērķis ir pasargāt  sabiedrību no atkārtotiem noziegumiem. Pēc viņa teiktā, dalība speciālajās terapijas grupās, sociālo darbinieku un psihologu apmeklējumi dod rezultātu, ja vien cilvēki dažādu iemeslu dēļ nepārtrauc dalību probācijas programmās. 

Jau ziņots, ka uzmanība sodiem par dzimumnoziedzniekiem pēdējās nedēļās pievērsta saistībā ar 13.jūlijā pasludināto Liepājas tiesas spriedumu, saskaņā ar kuru tēvam un dēlam par netiklām darbībām ar mazgadīgo piespriests piespiedu darbs.  Apsūdzības uzturētāju piemērotais sods – piespiedu darbs – apmierina.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti