Dienas ziņas

Cīnās pret namu apķēpātājiem

Dienas ziņas

Tukuma muzejam jauna restaurācijas darbnīca

Zemes reforma apgrūtina ūdensvada ierīkošanu

Privāto ielu īpašnieku kūtrums neļauj Loreķu ciemā izbūvēt ūdensvadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ūdens kvalitāte Ķekavas novada Loreķu ciemā ar katru gadu pasliktinās. Lai ar Eiropas Savienības (ES) finansiālo atbalstu izbūvētu centralizētu ūdensvadu un kanalizācijas sistēmu, nepieciešama vairāk nekā divsimt zemju īpašnieku piekrišana. Šāda situācija izveidojusies tāpēc, ka gandrīz visas ciema ielas ir privātīpašums.

Ķekavas novada Loreķu ciemā  ūdensapgādei  tiek izmantoti individuālie urbumi. Arī kanalizācijas notekūdeņi nonāk lokālajās tvertnēs, kas nereti atrodas ļoti tuvu ūdens spicei. 

Veiktās analīzes liecina, ka ūdens kvalitāte  ar katru gadu pasliktinās. “Ir palielinājies dzelzs daudzums, un jau ir parādījusies tāda lieta kā koliformas baktērijas ūdens analīzēs,” stāsta SIA “Ķekavas namsaimnieks” valdes loceklis Juris Firsts. Koliformu klātbūtne norādot uz notekūdeņu nokļūšanu gruntsūdenī.

Atrisināt šo problēmu varot, vien izbūvējot centralizēto ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu, ko pašreiz iespējams izdarīt ar ES Kohēzijas fonda līdzfinansējumu.

Ķekavas novada dome projekta īstenošanai ir saņēmusi ministrijas akceptu, vien  vajadzīgs saskaņojums ar vairāk nekā divsimt īpašniekiem.

“Piešķirot zemi īpašumā un iestrādājot detālplānojumā, tās [robežas] ir iemērītas ielai pa vidu uz abām pusēm katram īpašniekam. Šeit ir arī citas komunikācijas, bet īpašums ir privāts un saskaņā ar Būvniecības likumu saskaņojums ir obligāts,” stāsta Firsts.

Deviņus kilometrus garā tīkla izbūve izmaksātu apmēram trīs miljonus eiro,  bet iedzīvotājiem par pieslēgumu nebūtu jāmaksā, vien jāievelk ievade mājās. Tomēr atsaukušies ir vien daži iedzīvotāji.

Arī Loreķos sastaptie iedzīvotāji par šo  tēmu runā nelabprāt. “Nevajag man neko,” saka kāda ciema iedzīvotāja. Arī vēl kāds ciemata mājas īpašnieks skeptisks par to, vai izdosies savākt nepieciešamos parakstus.

Visi saskaņojumi no zemju īpašniekiem jāsaņem trīs mēnešu laikā. Ja tas neizdosies, ūdens apgādes un kanalizācijas sistēmu sakārtot varēs, vien ieguldot personīgos līdzekļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti