«Prisma Deglava» ēka aizvien paliek slēgta; papildus pārbaudēm dod vēl trīs mēnešus

Būvniecības valsts kontroles birojs saņēmis atzinumu par lielveikala ēkas „Prisma Deglava” daļas tehnisko apsekošanu. Ēkas Rīgā, Andreja Saharova ielā 30, ekspluatācija joprojām ir aizliegta.

Ekspertīzi veikuši lielveikala ēkas īpašnieka SIA „Aivii Centrs” piesaistītie neatkarīgie eksperti. Tomēr, lai pilnībā pārliecinātos par ēkas drošību, šonedēļ Būvniecības valsts kontroles  birojs uzdevis veikt īpašniekam visas ēkas tehnisko apsekošanu. Tikai pēc pilnās ekspertīzes izvērtēšanas birojs varēs pieņemt lēmumu par tālāko rīcību.

Visas ēkas apsekošanai birojs devis ēkas īpašniekam vēl trīs mēnešus.

„Birojs, izskatot ekspertu atzinumu, konstatēja to, ka nav izpildīts pilnā apjomā lēmumā noteiktais, proti, veikt visas ēkas tehnisko apsekošanu. Lai novērstu jebkādas šaubas par ēkas tehnisko stāvokli un drošību, 19.jūlijā birojs noteica īpašniekam veikt detalizētu visas ēkas tehnisko apsekošanu. Attiecīgi pēc šī atzinuma saņemšanas, izskatīšanas birojs varēs pieņemt lēmumu par ēkas tālāko ekspluatācijas atjaunošanu,” skaidro Būvniecības kontroles departamenta direktora vietnieks Jānis Palamarčuks.

Viņš gan norādīja – lai izdarītu kādus secinājumus, nepieciešams zināt ēkas tehnisko stāvokli: “[Pagaidām ir zināms tikai] par lokālo daļu, ko arī mūsu būvinspektori konstatēja vizuāli, ka ir deformācijas, proti pārseguma deformācijas, kur ir izdrupums veidojies. To arī eksperti noteikuši. Mums, lai izkliedētu visas šaubas, nepieciešams zināt ēkas telpiskā visa noturība, tad mēs varam teikt. Mēs devām [laiku] līdz 19. oktobrim. Protams, īpašnieks ir ieinteresēts ātrāk veikt šo izpēti. Attiecīgi, izejot no tā, viņš drīkstēs atsāk, protams, izpētot to atzinumu, atsākt ekspluatāciju.”

Būvniecības kontroles departamenta direktora vietnieks Jānis Palamarčuks

  Jau vēstīts, ka lielveikalu „Prisma Deglava” evakuēja un slēdza jūnija sākumā. Tas notika pēc tam, kad veikala tehniskie darbinieki pamanīja lokālas konstrukciju izmaiņas. Arī Būvniecības valsts kontroles birojs apsekoja ēku un lēma nekavējoties aizliegt ēkas ekspluatāciju, līdz būs novērsta bīstamība.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti