Sadaļas Sadaļas

Panorāma

Nelegālajā hostelī pārkāpumi bijuši jau iepriekš

Panorāma

EP vēlas noteiktāku rīcību pret Kremli

Nākamnedēļ sāksies visu iedzīvotāju vakcinācija

Prioritāro grupu iedzīvotājus aicina līdz 3. maijam aktīvāk pieteikties vakcinācijai pret Covid-19

Prioritāro grupu iedzīvotāji tiek aicināti aktīvāk izvēlēties vakcinācijas pret Covid-19 vietu un laiku vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD). 

ĪSUMĀ:

  • Iedzīvotāji prioritārajās grupās aicināti līdz 3. maijam aktīvāk pieteikties vakcinācijai.
  • Īpaši tiek aicināti seniori, kas vecāki par 60 gadiem, cilvēki ar hroniskām saslimšanām, izglītības iestāžu darbinieki.
  • Nedēļas nogalē darbosies 16 vakcinācijas centri visā Latvijā.
  • Tuvāko divu nedēļu laikā pieejami vairāk nekā 18 000 laika intervālu vakcīnas saņemšanai. 
  • Visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs, sākot ar 3. maiju.
  • Šajā nedēļas nogalē izbraukuma vakcinācijas telts atradīsies arī Daugavpils novada Višķu pagastā. 

Ņemot vērā, ka jau nākošajā nedēļā, 3. maijā, sākas visu iedzīvotāju vakcinācija, prioritāro grupu iedzīvotāji aicināti nekavējoties izmantot iespēju pieteikties vakcīnas saņemšanai konkrētā vietā un laikā, norādīja NVD Vakcinācijas projekta nodaļā.

Īpaši šo iespēju izmantot tiek aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām un izglītības iestāžu darbinieki. 

Nedēļas nogalē darbosies 16 vakcinācijas centri visā Latvijā, kas pret Covid-19 vakcinēs ar “Pfizer/BioNTech” un “Moderna” vakcīnām. Vakcinācijai tuvākajā laikā var izvēlēties arī citas brīvās vakcinācijas iestādes, kas pieejamas vietnē “manavakcina.lv”. Lai saņemtu vakcīnu pēc iespējas ātrāk, ir jāpiesakās uz vakcīnas saņemšanu vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, atzīmēja Vakcinācijas projekta birojā.

Aktuālie dati rāda, ka aptuveni 14 000 senioru, kuri bija pieteikušies vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989, joprojām nav saņēmuši savu vakcīnu. No visiem izglītības iestāžu darbiniekiem, kuriem ir tiesības vakcinēties, aptuveni 5000 vēl nav saņēmuši savu vakcīnu, arī 12 600 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām jau šobrīd var vietnē “manavakcina.lv” izvēlēties vakcinācijas veicēju un laiku. 

Pašlaik vakcinēta vien nepilna trešdaļa gados vecāku cilvēku, 26% iedzīvotāju ar hroniskām saslimšanām, kā arī 15% izglītības darbinieku. 

Ikviens no prioritāro grupu iedzīvotājiem tiek aicināts nekavēties un izvēlēties vakcinācijas iestādi un laiku vietnē “manavakcina.lv” vai pa tālruni 8989. 

Uz 28. aprīli tuvāko divu nedēļu laikā pieejami vairāk nekā 18 000 laika intervālu vakcīnas saņemšanai visā Latvijā.

Lai izvēlētos vakcinācijas vietu un laiku, iedzīvotājiem jau no esošajām prioritārajām grupām ir jāatver vietne “manavakcina.lv” un jāizvēlas vakcinācijas vieta un jāatzīmē sev vēlamais laika intervāls. Pēc tam ir jāsagaida sistēmas apstiprinājums īsziņā vai e-pastā un jāierodas vakcinēties izvēlētajā vietā un apstiprinātajā laikā. 

Visi pārējie Latvijas iedzīvotāji pieteikties vakcinācijai un izvēlēties vakcinācijas vietu varēs, sākot ar 3. maiju. Valdība par šādu soli izšķīrusies, jo nākamnedēļ gaidāmas lielākas vakcīnu piegādes, kā arī šādā veidā iecerēts kāpināt vakcinācijas tempu. Pierakstus plānots vaļā vērt pirmdien.

Valdības gala vienošanās paredz visas sabiedrības vakcināciju, neraugoties uz piederību kādai no riska grupām, sākt ar nākamo pirmdienu, kad viņiem atvērs pieraksta iespējas vietnē “manavakcīna.lv” vai zvanot pa tālruni 8989. Dzīvās rindas nebūs, nevienu īpaši neuzaicinās, sūtot īsziņas vai kā citādi. Bet būs jāpierakstās, izvēloties konkrētu vakcinācijas vietu un laiku. 

Valdības sēdē otrdien veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) tāpat apliecināja, ka šajā nedēļas nogalē sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem iecerēts braukt izbraukuma vakcinācijas vizītēs uz vietām, kur nav vakcinācijas centru un ir maza vakcinācijas aptvere, kā, piemēram, Latgalē. 

Šajā nedēļas nogalē Latgalē būs tikai viena telts, un tā atradīsies Daugavpils novada Višķu pagastā, pie vidusskolas. Tur iecerēts vakcinēt vairāk nekā 100 cilvēku.

Tomēr tas, vai turpmāk šādas izbraukuma vizītes būs arī citos Latgales novados, būšot atkarīgs no sarunām ar pašvaldībām. 

KONTEKSTS:

Līdz šim Latvijā vismaz pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši vairāk nekā 12% iedzīvotāju. 

Pašlaik ir pieņemts lēmums atvērt 6. no kopumā  8 prioritārajām grupām – potes varēs saņemt ieslodzījuma vietu un patversmju klienti un darbinieki. Ņemot vērā riskus Covid-19 izplatībai slēgta tipa vietās ar lielu iemītnieku skaitu, šī iedzīvotāju grupa iekļauta sestajā prioritārajā vakcinējamo grupā. 

Organizējot vakcināciju pret Covid-19, Latvijā plānots vispirms potēt astoņas prioritārās grupas. Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju, un šī gada trešajā–ceturtajā ceturksnī varēs vakcinēt visus sabiedrības locekļus, kas vakcīnu nav saņēmuši iepriekš.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt